Ülo Toomsalu • 7. november 2003 kell 7:03

Ülevaade tänastest ajalehtedest

Eesti Päevaleht:

Peretoetuste süsteemi ümberkorraldamist lubanud võimuliit võib minna seda teed, et lõpetab lastetoetuste maksmise neile ühe- ja kahelapselistele peredele, kus vanemate sissetulek on koalitsiooni hinnangul järeltulijate üleskasvatamiseks piisav.

Kakskümmend töötut ehitajat, kes jaanuaris juhtuvad Tallinna tööhõiveametis kirjas olema, võidakse valida Eesti-Soome ühiskursustele, kus õpetatakse kohanemist Soome tööeluga.

Tele2 Eesti kasseerib kõnekaardipakette Smart ning Ultra kasutajatelt raha olematu kõneaja eest, ümardades kõnede kestuse enda kasuks kümnesekundilise täpsusega.

Pirita kloostri lähiümbrus ja jõe ürgoru maastikukaitseala pääseb senisest kinnisvaraarendajate survest ja valimatust ehitamisest, sest kaitset tugevdavad nii muinsuskaitseamet kui ka keskkonnaministeerium.

Postimees:

Maailmakuulsa kirjandusteadlase Juri Lotmani poeg Mihhail Lotman on loobunud pidamast Tartu Ülikooliga läbirääkimisi isa arhiivi kodulinna jätmise üle, vaid pakub seda müüa ameeriklastele.

Riik on valmis investeerima Pärnu lennuvälja, et seda saaksid kasutada ka Ryanairi-sugused rahvusvahelised lennufirmad, kuid odavlennufirmade jõudmine Eestisse on Tallinna lennuvälja kalliduse tõttu vähetõenäoline.

Euroopa Komisjonis arutati kolmapäeval uut eurodirektiivi eelnõu, millega tahetakse lõpetada soost tingitud erinevus kindlustusmaksete arvutamisel.

Tallinna südalinna 125meetrist ärihoonet ehitada soovinud firma püüab võita muisuskaitse nõusolekut sellega, et võttis majaprojektilt kaks korrust maha muutes sellega ehitise Oleviste kiriku tornist madalamaks.

SL Õhtuleht:

Eile pärastlõunal ei suutnud riigikogu juhatus saadikute kuluhüvitiste ja autoliisingute korda otsustada ja kutsub kolmapäeval kokku vanematekogu. Juhatus leidis, et kuluhüvitistele tuleb seada mõistlik piir ning raha ei tohi kulutada luksusautode liisimiseks.

Pärnu Postimees:

Pärnu linnavalitsusel on kavas koostada detailplaneering endise sõjaväelennuvälja maa-ala arendamiseks uueks Loode-Pärnu tööstuspiirkonnaks.

Hetkel kuum