12. november 2003 kell 13:52

Ventspils võib müüa 50% naftaterminalist

Ventspils Nafta võib müüa poole oma aktsiatest strateegilisele investoritele, et peatada lastimise mahtude langus, mis on viinud kiire kasumilanguseni.

Läti naftaterminali direktor Uldis Pumpurs teatas Moskvas peetud konverentsil, et aktsiate ostmisest on huvitatud Kasastan, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg.

Ventspils räägib ka Vene riikliku kütuseimportija Transneftiga, et viimane taastaks Siberi nafta transiidi Ventspilsi sadamasse.

Venemaa kui maailma suuruselt teine naftatootja vähendas ja seejärel lõpetas oma transiidi läbi Ventspilsi sadama, kui nad oma Primorski sadama Sankt Peterburis valmis said.

Alates 2003. aasta jaanuarist on Ventspils pidanud kogu nafta tooma sadamasse rongidega, kuna Transnefti naftajuhtmetest enam musta kulda ei voola.

Ventspilsi ladustamismaht on selle aasta esimese kümne kuuga kahanenud 23% tasemeni 9,6 miljoni tonnini. Üheksa kuu kasum on kukkunud möödunud aasta 1,94 mln latilt 33800 latini.

Transnefti asepresident Igor Solyarsky ütles samal konverentsil, et nad ei looda taastada nafta importi läbi Ventspilsi. Neil tuleb naftajuhtmetesse investeerida 150 mln dollarit enne kui nad saavad hakata läbi Ventspilsi naftat vedada.

Ventspils loob talle täielikult kuuluvat tütarfirmat Ventspils Naftas Terminal, mis enne võimaliku osaluse müüki kõiki firma varasid haldaks, ütles Moskvas asuv maaklerfirma Aton, mis soovitab Ventspilsi aktsiat osta. Loodav üksus suudab vastu võtta 320 000 barrelit toornaftat päevas, olles sellega Balti regioonis üks tugevamaid, lisas maaklerfirma.

Aastaga 98% tõusnud Ventspilsi aktsia hind jäi täna Läti börsil muutumatult 1,20 lati peale.

Hetkel kuum