Viktoria Korpan • 13. november 2003 kell 22:00

Rehvivahetuseks viimane aeg

Hetkel on suur tunglemine rehvivahetustöökodades lõppenud ja kelle autol veel suverehvid all, sel on paras aeg töö ette võtta. Suverehvid peavad olema vahetatud hiljemalt novembri lõpuks. Tõsi, võrreldes möödunud aastaga on rehvivahetus mõnes kohas pisut kallinenud.

OÜ Rehviekspert Peterburi tee kaupluse teenindusjuhataja Olavi Vahermäe ütles, et rehvivahetuse hinnad tõusid Rehvieksperdis juba kevadiseks hooajaks, teenuse kallinemine jääb Vahermäe sõnul alla kümne protsenti. ?15tolliste rehvide vahetus oli 320 krooni, nüüd aga 340 krooni,? tõi ta näite. Umbes kolm neljandikku hooajast on Vahermäe hinnangul juba seljataga, tööd lisas kõvasti mõni nädal tagasi valitsenud lumine-lörtsine ilm. ?Siis oli hullumaja, kõik ajad oli nädal ette kinni pandud,? lausus Vahermäe. ?Praegu on suhteliselt rahulik, aga kõik mehed, nii palju, kui väljas on, on hõivatud.?

Rehvieksperdi Tartu filiaalis on Vahermäe sõnul teenuse hind enam-vähem sama, Rakveres pisut odavam.

Volkswageni autosid müüva ASi Saksa Auto tehnikadirektor Urmas Püssa ütles, et eelmise aastaga võrreldes pole levinuima mõõduga ehk 15? rehvide vahetuse hind muutunud.

?Hetkel järjekorda ei ole, oktoobri keskpaigas oli esimese külma ja lumega aga kuni kaks nädalat,? ütles Püssa.

Ka Tartus tegutseva ASi Hinkus sõiduautorehvide müügijuhi Meelis Kurvitsa sõnul on teenuse hind eelmise sügisega võrreldes samal tasemel püsinud. Järjekorda rehvivahetamisse hetkel ei ole. ?Suur hooaeg on läbi,? nentis Kurvits, kelle ütlust mööda ei oodata suurt klientide tungi ka enne 1. detsembrit.

Pärnus asuva OÜ Kummigrupp juhataja Marek Nikolai prognoosis, et novembri viimasel nädalal peaks töökoormus suurenema. ?Arvan, umbes ühel kolmandikul on rehvid veel välja vahetamata, suurem tung oli juba ära,? rääkis ta.

Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituudi valvesünoptiku teatel on saju tõenäosus kõige suurem alates järgmise nädala lõpust. Siis võib oodata nii lund kui ka lörtsi üle Eesti, eriti Põhja- ja Loode-Eestis, sh Tallinnas. Kuu lõpus sajab vihma. Talverehv on kohustuslik alates 1. detsembrist.

Kui 1. detsembriks on suverehvid talverehvide vastu vahetamata, tõlgendatakse seda liikluseeskirja muu rikkumisena ja sellega kaasneb trahv kuni 50 trahviühikut. Üks trahviühik on hetkel 60 krooni, ehk siis trahvi maksimummääraks on 3000 krooni.

Kui rikkumisega kaasneb liiklusoht, on karistuseks kuni 100 trahviühikut, ehk kuni 6000 krooni. Liiklusohuks nimetatakse olukorda, mis sunnib kaasliiklejat ohu vältimiseks järsult muutma liikumissuunda või liikumiskiirust või peatuma.

Talverehvideks ei pea olema tingimata naastrehvid, need võivad olla ka lamellrehvid või M+S tähistusega talvemustriga rehvid. Kui vahetult pärast 1. detsembrit on teeolud head, ei hakka politsei seniste kogemuste põhjal rakendama kohe maksimumkaristust ning annab üldjuhul paar päeva aega rehvid ära vahetada.

Hetkel kuum