Ülo Toomsalu • 9. detsember 2003 kell 6:12

PM: Kiirlaevad sõidavad aasta lõpuni

Kevadel kuu aega hiljem kiirlaevad liinile toonud laevafirmad loodavad saamata jäänud raha tagasi teenida ning hoida laevad sõidus vähemalt aasta lõpuni.

Nordic Jet Line?il olid nädalavahetusel alanud tormid esimeseks korraks sellel hooajal, kui kiirlaevad sadamasse jäid. Viimastel päevadel ei ole käigus olnud ka teised kiirlaevad, kirjutab Postimees.

Nordic Jet Line?i müügijuhi Sigrid Tammese sõnul plaanivad nemad esialgu kiirlaeva käigus hoida 31. detsembrini ning kui ilmastikuolud lubavad, sõidab see ka jaanuaris. Varasematel aastatel on firma pikim hooaeg kestnud 9. jaanuarini.

Tallinki investorsuhete juhi Marek Mägi sõnul on ka nemad esialgsed plaanid teinud aasta lõpuni, kuid sobiva ilma korral jätkatakse veel uuel aastalgi.

Lindaliinide juhi Enn Rohula sõnul ei ole firma oma hooaega siiski 23. detsembrist pikemaks planeerinud. Tema sõnul ei ole väga katkendlikul sõitmisel lihtsalt mõtet.

Võrreldes suvega tehakse praegu siiski vähem reise, sest suur osa turistidest käib Eestis suvel. Nii kasutavad Silja Line ja Nordic Jet Line praegu oma kahest laevast ühte ning kogu laevastikku ei kasuta ka Lindaliinid.

Hoolimata kuuajasest viivitusest on reisijate koguarv mullusega võrreldes ligi kümnendiku tõusnud ning sellest on võitnud pea kõik laevafirmad. Kõige suuremateks võitjateks on olnud Silja Line, kes tõi suvel liinile teise kiirlaeva, ning Lindaliinid, kes sai sellel suvel korralikult tööle oma mullu ostetud uue laeva.

Hetkel kuum