6. jaanuar 2004 kell 11:39

Res Publica: tegime aastaid plaanitud maksu- ja tolliameti ühendamise teoks

Res Publica teatas, et maksu- ja tolliameti ühendamist plaaniti aastaid, kuid just nende eestvedamisel viidi ühendamine ellu.

?Riigile kuulunud Keila-Joa suvilakompleksi müügist on räägitud ja seda ettevalmistatud juba alates 1999. aastast, samuti nagu ka maksu- ja tolliameti ühendamist on ettevalmistatud juba aastaid. Küll aga ei saa keegi vastu vaielda, et ära tehtud said need 2003. aastal ja sel ajal, kui võimul oli tänane koalitsioon,? märgib teates Taavi Veskimägi.

Emotsionaalse pöördumise saatis Res Publica aseesimees ja praegune rahandusminister Taavi Veskimägi vastuseks tänases Päevalehes ilmunud opositsioonierakondade <#kommentaaridele= http://www.epl.ee/artikkel_254121.html>.

Res Publica võtab omaks, et üldiste valitsussektori teenuste kulud kasvavad. ?Lisandub Euroopa Liidu liikmemaks, kuid neid kulusid ei nimetata 'riigivalitsemiskuludeks'. Keskvalitsuse tegevuskulud on suhtena SKP-sse võrreldes möödunud aastaga vähenenud 0,2%,? seisab teates. Kui 2003. aastal oli vastav näitaja 8,066%, siis 2004. aastal on plaanitud vaid 7,844%.

Protsentide arvutamisel võeti seejuures aluseks 2003. aasta SKP 116,5 mld krooni ja keskvalitsuse ligikaudsed tegevuskulud 9,397 mld krooni ning 2004. aasta SKP prognoos 128,4 mld krooni ja keskvalitsuse ligikaudsed tegevuskulud 10,07 mld krooni. Keskvalitsuse tegevuskulud sisaldavad ministeeriumite, nende allasutuste, maavalitsuste jne kulusid.

Rahandusministeerium täpsustas, et maksu- ja tolliameti ühendamise idee elas ministeeriumis alates 2001. aastast, mil rahandusminister oli Siim Kallas. Kogu protsessi eestvedajaks sai rahandusministeeriumi siseteenuste asekantsler Tauno Tats, kellele Kallas 2001. aastal tegi ülesandeks ametite ühendamist kaaluda.

Hetkel kuum