Kadi Heinsalu • 12. jaanuar 2004 kell 12:57

Väliskaubanduse liit abistab firmasid kontaktide otsimisel

Eesti Väliskaubanduse Liit täiendas mullu kontaktvõrku mitmes välisriigis, et pakkuda kvaliteetset kontaktide otsingu teenust.

Eesti ettevõtetele hakkavad nüüdsest partnereid Rootsis, Taanis, Norras, Saksamaal ja USA-s otsima antud riigis tegutsevad kohalikku keelt valdavad oma ala spetsialistid, teatas Eesti Väliskaubanduse Liidus antud projekti koordineeriv Indrek Väli.

?Eesti ettevõtjad on harjunud, et nende poole pöördutakse ja ei ole ise aktiivselt partneriotsinguga tegelenud. Tihtipeale tehakse koostööd vaid ühe partneriga, mis on sageli seotud riskiga,? ütles Indrek Väli.

Seni on Eesti Väliskaubanduse Liidu kaudu kontakte otsitud kaubandusmissioonide raames.

?Kaubandusmissioonide korraldamisest ongi see idee välja koorunud ja selle töö käigus ka partnerite oskused üle kontrollitud. Enam ei pea ettevõtted ootama ühist ärireisi soovitud riiki. Nüüdsest on soodsam individuaalselt kontaktid tellida. Nagu kaubandusmissioonide puhulgi garanteerime me vähemalt neli kontrollitud ja Eesti ettevõttega kooskõlastatud kontakti.?

Indrek Väli sõnul on paljud ettevõtted tänaseks endale teadvustanud, et hea partneri eest on põhjust maksta. Partneriotsingu teenuse saab EVL kaudu 10

000-20 000 krooni eest, millega kaasnevad liikmesoodustused teistes EVLprojektides.

Hetkel kuum