Eksamile mitteilmujad pikendavad ARKi järjekordi

15. jaanuar 2004, 09:31

ARK Tallinna büroos on endiselt probleemiks, et suur hulk nii teooria- kui ka sõidueksamile registreerinuid ei ilmu kokkulepitud ajaks kohale.

Pikkade järjekordade vältimiseks palub Tallinna ARK teada anda eksamile mitteilmumisest ning loob meetmeid paremaks töökorralduseks.

Näiteks jätsid 2003. aastal 2540 inimest kinnipandud ajal sõidueksamile lihtsalt tulemata, seetõttu läks kaotsi 72 eksamineerija tööpäeva. ARK Tallinna büroo juhataja asetäitja Enno Keele sõnul tekivad suviti, mil juhtimisõiguse taotlejaid on rohkem, kuni kolmekuised järjekorrad. 'Kui kasvõi pooled eksamile registreerunuist oleks oma mitteilmumisest ette teatanud, oleks ka sõidueksami järjekorrad 2003. aastal olnud poole lühemad,' märkis Keel.

Enno Keele ütluse kohaselt on üheks peamiseks järjekordade tekke põhjuseks korduseksamile registreerunute kohale mitteilmumine. Samuti määratakse siiani esmakordselt sõidueksamit sooritajale aeg autokooli vahendusel, paljudele õppuritele neile antud aeg ei sobi.

Lisaks sõidueksamile on mureks ka teooriaeksamile mitteilmujad. Eelmisel aastal jättis teooriaeksamile tulemata 2019 eelnevalt registreerunud inimest ehk 20% registreerunuist. Seetõttu läks ARK Tallinna büroos arvutuslikult kaotsi 33,7 eksamipäeva.

ARK eksamigraafik on internetis nähtav Probleemide leevendamiseks ja ka eksamiaja määramise hõlbustamiseks palub ARK eksamile registreerunuil oma mitteilmumisest eelnevalt teatada ARK Tallinna büroosse telefonil 6201 230. Lisaks on nüüd võimalus klientidel vaadata ARK kodulehelt www.ark.ee parempoolse menüü alt 'Teave' eksamisõitude graafikut ja leida sealt eksami sooritamiseks sobiv aeg.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing