Virkebau: ettevõtjad ei pruugi elektrituru avamist toetada

06. veebruar 2004, 14:35

Eesti Tööandjate Keskliidu juhatuse esimehe Meelis Virkebau sõnul ei pruugi ettevõtjad elektrituru avamise ideed toetada.

'Ma ei oleks selles väga kindel,' ütles Virkebau, vastates küsimusele, kas suurettevõtjad asuvad toetama majandusministeeriumi kava avada elektriturg viiendiku osas juba uuest aastast. Turu avamine tooks suurtarbijatele kaasa kohese ja tuntava hinna languse.

'Ettevõtte juht teeb loomulikult kõik, et et elektri hinda kui olulist kulu võimalikult alla suruda. Samas ? pikaajaliselt mõeldes, kus on alternatiivid,' lausus Virkebau.

Tema hinnangul teeb turu avamine küsitavaks strateegilise varustusgarantii olemasolu. Sellist ebakindlust ei saa suurettevõtted endale aga lubada.

'Kes siis võiks meile energiat müüa? Teame, et Skandinaavias on neil endil energiapuudus. Leedus Ignalina tuumajaama sulgemine algab 2005. aastal. Ma ei pea õigeks, et Vene spekulandid võiksid tulla mõneks ajaks siia odavat elektrit müüma. See ei anna pikaajalist varustusgarantiid. Venemaalt energiat ostes peame arvestama ka, et see sõltub poliitilistest otsustest,' kommenteeris Virkebau.

Virkebau sõnul on suurtel ettevõtetel enamasti olemas pikaajalised elektritariifi lepingud Eesti Energiaga.

'Nende jaoks on see kulukoht juba pikaks ajaks paigas. Elekter on võtmeküsimus ja sellega ei riskita,' lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing