EPL: Arstide värbamine Soome suureneb

20. veebruar 2004, 08:00

Soomes kasvab huvi Eestist arstide värbamise vastu, mida ilmestab ka nelja valla soov siinpool lahte büroo avada.

Sel nädalal käisid Eestist arste otsimas Kotka ja Lappeenranna esindajad. Eilne Helsingin Sanomat teatas, et Eestist kavatsevad arste värvata ka Uusinmaa lääni vallad. Selleks andsid Mäntsälä, Kerava, Tuusula ja Nurmijärvi vald volitused koolituskeskusele Adulta ja eraldasid värbamiseks üle 230 000 krooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

Keskuse juht Simo Susiluoto ütles ajalehele, et Adulta kavatseb suvel Eestis büroo avada. Praegu on vajadus 15?16 arsti järele. Eriti halb on olukord Mäntsäläs, kus 11 arstikohast on püsivalt täidetud neli.

Sotsiaalministeeriumi abiminister Külvar Mand märkis, et Soome suur huvi Eesti arstide vastu on ohtlik, kui Eesti arstide palka ei tõsta.

Musta tuleviku vältimiseks käib koos töörühm, kes peab juuniks välja tulema keskmise tunnitasu prognoosiga aastateks 2005?2007. ?Siiani oleme tervishoiutöötajaid liiga vähe tähtsustanud ? kui pole tervishoiutöötajaid, ei saa ka ravida,? märkis Mand.

Tema sõnul on Soomes tervishoiukulutused kaheksa protsenti SKTst, Eestil vaid 5,5. ?Seitse protsenti on miinimum, millest juba lähitulevikus rääkima peame, tahame või mitte,? lisas abiminister.

Külvar Mand lubas, et Eesti arstide palgad muutuvad lähinaabrite ja euroliiduga võrdväärseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing