ÄP konverents - Provalov: Eesti-Vene suhetes tuleb arvestada mõlema huve

20. mai 2004, 10:53

Vene suursaadik Konstantin Provalovi sõnul tuleb Eesti-Vene suhetes arvestada mõlemapoolseid huve ning sellest joonest ei taganeta.

Konstantin Provalov ütles täna ÄP konverentsil 'Vene ettevõtlus Eestis - võimalused ja perspektiivid', et ei arva, et pärast Eesti ja teiste riikide liitumist Euroopa Liiduga (EL) saavad suhted Venemaaga olema raskemad. Samas lisas ta, EL liikmelisus koheselt kergeid lahendusi ka kaasa ei too.

'Rääkides Eesti-Vene suhetest, peab siin arvestama mõlemapoolseid huve, sellest joonest ei tagane,' ütles Provalov.

Provalov lausus, et pärast 1. maid on kadunud topelttollid Eesti ja Venemaa vahel ning see annab uued võimalused ka ärimeeste jaoks kaupade kiiremaks toimetamiseks vene turule. Suursaadik ütles, et praegu on Eesti kaupade osakaal vene turul 1,3%.

Samas viitas Provalov põllumajandustoodetest rääkides kohustuslikule sertifitseerimisele, sertifikaate saab Brüsselist. Ta märkis ka, et tulevikus peab Eestisse terase importil arvestama Brüsseli soovidega, see tõstab terase hinda eestlaste jaoks.

'Olen optimist, räägin postiivselt kontaktidest Venemaa ja Eesti vahel,' ütles Provalov. Ta lausus, et presidendi instruktsiooni kohaselt peab iga suursaadik arendama Vene majandusuhteid teiste riikidega. 'Teine ülesanne, seoses kaasmaalaste seadusega - mult nõutakse heanaaberlike suhete arendamist, see laieneb ka majandusuhete arendamisele,' märkis suursaadik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing