Õigeaegselt tasutakse vaid veidi üle poolte arvetest

31. mai 2004, 14:03

Õigeaegselt tasutakse Eesti ettevõtete poolt vaid 59% arvetest, selgus Intrum Justitia poolt läbi viidud maksetavade uuringust.

Euroopa juhtiva krediidihaldusteenuste pakkuja Intrum Justitia viib Eesti ettevõtete maksekäitumist puudutavat uuringut regulaarselt läbi alates 2003. aasta viimasest kvartalist.

'36% ettevõtetest tunnistas, et viivituste mõju nende likviidsusele on suur. Kogemused näitavad, et oht rahast ilma jääda kasvab iga maksetähtajast möödunud päevaga,' kommenteeris Intrum Justitia AS-i juhataja Ivar Tammemäe.

Lepinguga fikseeritud maksetähtaja möödudes on 41% arvetest veel tasumata. 60 päeva möödudes on tasumata veel üle 10% arvetest. Üle poole küsitletud ettevõtetest ei ole rahul maksmata jäänud arvete sissenõudmiseks vajaliku seadusandliku baasi tõhususe, raha- ning ajakuluga. Ligi kaks kolmandikku ettevõtjatest ei ole rahul kohtutäiturite töö tulemuslikkusega. Üle kahe kolmandiku arvab, et täitemenetluse aeg on liiga pikk.

Intrum Justitia on välja töötanud oma makseriskide indeksi, mille aluseks on kontserni aastatepikkune kogemus, üldtunnustatud äritegevuse põhimõtted ning mitmed statistilised analüüsid. Riskiindeks väljendab potentsiaalset ohtu sattuda majandusraskustesse maksete tasumatajätmise või võlgnevuste tõttu.

Indeks 100 väljendab olukorda, kus makseriskid puuduvad. Eesti riskiindeks on aga 157. Sellega kuulub Eesti riikide hulka, mida iseloomustab tungiv vajadus rakendada abinõusid maksekäitumise parandamiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing