28. juuli 2004 kell 6:57

PM: Euroliit aitab ärimehi Aasiasse

Euroopa Liit avab eestlastele ukse ka Aasiasse, kus Eesti ettevõtjatel ja spetsialistidel on tänu ELi toetusprogrammidele kergem oma tegevust arendada.

Aasiaga koostöö arendamise programmiks on EL eraldanud üle poole miljardi krooni, kirjutab Postimees.

«Eestlaste huvi Aasias töötamise vastu on aga siiani väike olnud,» tõdes Euroinfo keskuse nõunik Kairi Jõesalu. «Rohkem huvitab Vene suund.»

Üle kümne aasta Venemaal, Usbekis, Egiptuses ja Hiinas ELi raha toel õppejõu ja rahvusvahelise konsultandi leiba söönud Hans Peter Larseni sõnul avavad pikaajalised kogemused töövõimalused keskealistele või vanematele spetsialistidele.

Näiteks praegu pakub EL üsna palju võimalusi Aasias töötamiseks keskkonna-, haridus-, infotehnoloogia- ja majandusspetsialistidele.

Praegu on Eesti ettevõtjatel Jõesalu sõnul võimalik saada oma tegevusele toetust programmi Asia-Invest II raames, mille fookus on eelkõige Hiina ning Lõuna- ja Kagu-Aasia riikidele suunatud.

Programmi eesmärgiks nimetas Jõesalu Euroopa ja Aasia vahelise ettevõtluse arendamist, sihtgrupiks on just väike- ja keskmise suurusega ettevõtted. Lisaks ettevõtetele saavad Aasias oma teadmisi rakendada ka Eesti spetsialistid, kel on võimalus individuaalselt oma valdkonna spetsialistina Aasiasse tööle konkureerida.

Hetkel kuum