PM: Elektriliin või veetorustik toob maaomanikele hüvitise

03. november 2004, 08:05

Maaomanikud saavad alates 1. novembrist oma maal asuvate elektri- ja sideliinide ning gaasi- ja veetorustiku eest kompensatsiooni.

Kompensatsiooninõuetele avas rohelise tee riigikohtu otsus, mis tunnistas põhiseadusvastaseks tehnorajatiste tasuta talumise kohustuse. Et otsus puudutab ainuüksi Eesti Energia puhul ligi 180 000 kinnistuomanikku, siis andis riigikohus seadusandjale uue ja õiglase korra väljatöötamiseks kuus kuud aega, kirjutab Postimees.

Infrastruktuurifirmade poolt makstavate hüvitiste kogusumma võib küündida sadadesse miljonitesse.

«1. novembrist hakkas taksomeeter maaomanikele tiksuma,» lausus majandusministeeriumi osakonnajuhataja Priit Enok. «Kuigi vastava korra kehtestamisega oleme hiljaks jäänud.»

Asjaõigusseaduse rakendamise seaduse täitemetluse seadustiku muutmise seaduse nime kandev seaduseelnõu pole veel majandusministeeriumist teistesse valitsusasutustesse kooskõlastusringile läinud. Selle Riigikogus vastuvõtmiseni võib veel minna hulk aega.

Eelnõu praeguse variandi järgi võivad maaomanikud, kelle maalt tehniline infrastruktuur läbi läheb, küsida selle alla jääva maa eest hüvitist. Kompensatsiooni suurus sõltub maa suurusest, selle maksustamise hinnast ja sihtotstarbest. Elamumaa eest saadav hüvitis erineb põllumaa omast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing