Sampo Pank liitub üleeuroopalise euroarveldussüsteemiga

04. november 2004, 11:51

Esmaspäeval liitub Sampo Pank üleeuroopalise kuni 12 500 EUR jaemaksete arveldussüsteemiga EBA Step2, teatas pank.

Liitumisega luuakse Sampo klientidele võrdsed võimalused võrreldes teiste Euroopa Liidu (EL) riikide pankade klientidega.

Maksesüsteemi kaudu saab määratud tingimustel teostada makseid kõikidesse EL liikmesriikide pankadesse. Kõik EL pangad tunnustavad kokkulepet, et maksimaalne raha saajale jõudmiseks kuluv aeg võib olla 3 päeva, alates makse algatamisest ning makset vahendavatel pankadel on keelatud makse summast teenustasusid maha arvutada.

Liitumine uue arveldussüsteemiga lihtsustab tunduvalt klientide arveldamist EL riikide klientidega. EL sisese makse vormistamine on sama lihtne kui kodumaise makse tegemine. Makse tegemiseks on vaja teada vaid makse saaja nime ja tema rahvusvahelist kontonumbrit (IBAN) ja saaja panga SWIFT-koodi (BIC).

Maksete tingimused on kõikides EL liikmesriikide pankades samad, kusjuures kliendi jaoks pole oluline kas pank on liitunud arveldussüsteemiga otse või kasutab arveldusteks teist liitunud panka. Sampo Pank liitub EBA Step2 arveldussüsteemiga Sampo Pankki Oyj kaudu, kellega on edukas kootöökogemus kiirete ja odavate Soome-suunaliste arvelduste vallas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing