Tallinna kommunaalamet on talveks valmis

Liis Kängsepp 17. november 2004, 17:11

Tallinna kommunaalameti jaoks ei saabunud talv ootamatult, vaid lumesajuks oldi valmis juba mitu päeva tagasi.

?Meie jaoks tuleb talv igal aastal oodatult,? sõnas kommunaalameti heakorraosakonna juhataja Tõnu Tuppits. ?Küllap igasuguse lumesajuga ja talve saabumisega kaasneb see, et kogu liiklustempo linnas aeglustub. Nägin täna ka paljusid suvekummidega juhte, kõrvaltänavail võis neil küll üsna nutune olla.?

Tuppitsa sõnul jälgib operatiivgrupp pidevalt ilmateateid ja on valmis vajadusel tänavapuhastustehnikale lisaks kaasama liiklusreguleerijad ja muud rasketehnikat teetakistuste likvideerimiseks.

Lisaks on linnavalitsuse soovil paigaldatut 22-le ristmikule graniitkillustiku konteinerid, et hätta jäänud autojuht saaks end ise vajadusel aidata.

?Eelmise aasta detsembri suurte lumesadude ajal olid paljud libedate kummidega veokijuhid hädas ristmikelt ärasaamisega,? põhjendas Tuppits liivakastide vajalikkust. Nüüd on neil autojuhtidel, kel ratas hakkab masina all ringi käima, võimalus autost välja ronida ja endale killustikku ratta alla panna, et kohalt minema saada.

Graniitkillustiku kastid pannakse näiteks Järvevana tee-Tartu mnt; Veerenni tn enne raudtee ülesõitu; Paldiski mnt-Tehnika; Niine-Põhja pst; Akadeemia -Järveotsa; Kadaka -Ehitaja tee; Pirita tee - Natva mnt; Peterburi tee - Vesse tn; Pärnu mnt-Viljandi mnt ristmikele.

Kommunaalameti lepingupartnerite poolt on varutud kloriide 2400 tonni, graniitkillustikku 200 tonni, samuti on teostatud ülevaatus kogu olemasolevale tänavahooldustehnikale, mis on samuti kehtestatud nõuetele vastav ning töökorras.

Tänasega sarnast ilma on Tupitsa sõnul oodata nädala lõpuni (päeval +/- 0 ja öösiti püsivalt miinuskraadid), nädalavahetuseks langeb õhutemperatuur ka päeval allapoole 0-i ning lumesadu lakkab.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing