Maskide langemiseks kulub tavaliselt nädal kuni kaks.
Inimesed on välja kistud oma tavaelust ning pingetega tuleb osata hakkama saada. Suhtumisega ?mina olen maailmanaba? ei jõua kaugele.
Juhuslikult matkale ei satuta, kuna aastate jooksul on välja kujunenud oma kindel sõpruskond ja tuumik. Aeg-ajalt lisandub sellele mõni tulihingeline matkahuviline, kuid alles teel olles selgub, kas ta gruppi pidama jääb ja seltskonnaga klapib. Ainult suurest tahtmisest, kogemustest ja vastupidavusest pole alati kasu. Vaja on koostöö- ja abivalmidust, väga head omavahelist klappi. Seepeale võiks ju mõelda, et kergem oleks matkata üksi ? ei pea kellegi peale lootma, ei pea kellegagi arvestama. Sellele küsimusele vastab Guido, et üksi rändamisest ei pea ta eriti, sest meeskonnatunne on see, mis matkale lisaväärtuse annab. Samas tunnistab ta, et järelmatkale või lihtsalt pikemaks ajaks sihtkohta uitama on ta jäänud küll.
Uurides, miks matkale minnakse, vastab Guido, et teda köidab inimene, eriti põhjapoolsetes piirkondades. Inimene, keda tsivilisatsioon pole totaalselt muutnud, kes viljeleb oma igipõliseid tegevusi, kannab piirkonnale iseloomulikku kultuuri. Näiteks on nad Venemaa põhjapiirkondades matkates alati kogunud eelnevat infot rändrahvaste suviste asupaikade kohta. Näha nende elu-olu on olnud üks matka eesmärkidest.
Uurides, mis on peamised riskifaktorid matkal, saan vastuseks ? keskkonnatingimused, ilmastik, ajafaktor. Millegipärast pole loetelus inimesi, ei meeskonda ega kohalikke. Selgituseks räägib Guido, et siiani on matkad enamasti viinud piirkondadesse, kus kohalike usalduse ja turvalisuse suhtes kahtlusi ei teki. Kuid ka siin on üks nüanss, kunagi ei tohi peale suruda oma väärtushinnanguid, nõudmisi ja kriitikat. Tuleb käituda kui külaline, kes palub luba selles keskkonnas pisut aega veeta, ja külalislahkust ei tohi kuritarvitada. Kohalikega peab oskama suhelda ja kontakte tuleks võimalusel luua juba enne matka. Ilmekaks näiteks toob ta pääsemise purjematkale Pirenga järvistule, kuhu viis teda kirjavahetus kohaliku täitevkomitee esimehega 1989. aastal.
Inimesed meeskonna näol võivad osutuda riskifaktoriks siis, kui olud muutuvad ekstreemseks. Guido räägib, et nad ei lähe kunagi meelega otsima ohtlikke olukordi, kuigi teataval määral võib ju matkale minekut võtta iseenesest kui riskide otsimist. Siiski on igal matkal oma eesmärk ja viis, kuidas matk teoks teha, ja ohud peavad olema juba kodus läbi mõeldud. Samas vaatamata ükskõik kui põhjalikule ettevalmistusele ei õnnestu raskematel matkadel vältida täiendavaid ohusituatsioone. Kuidas neis olukordades tegutseda? Kuidas üldse ära tunda ohtlikke olukordi? Guido kinnitab, et oma käitumist tuleb matkal regulaarselt analüüsida. Ja siin tulevad abiks varasemad kogemused ja õpitud teadmised. Kogenud matkaja lisab siinkohal olulise märkuse, et tõsisemad õnnetused ei juhtu mitte ühe eksimuse tulemusena, vaid tavaliselt mitme eksimuse järgnemisel.
Guido liigitab ohte matkal kaheks ? nõrgad ohud ehk ootamatud olukorrad ja tõsised ohud, kriitilised hetked, õnnetused. Olukorrast välja tulemiseks on ajafaktor olulise tähtsusega. Situatsiooni peab kogu meeskond tajuma ühtemoodi, erimeelsused räägitakse selgeks ning võimalikud käitumismudelid sünnivad koostöös kogu grupi liikmetega. Tõsise ohu korral on peamine inimeste päästmine. Paanikat meeskonnal tekkida ei tohiks.
Endast kui liidrist Guido rääkida eriti ei taha. Mainib vaid, et karmikäelist juhtimist tema ei poolda ning ranget rollijaotust matkadel ei harrasta. Ülesanded võetakse vabatahtlikult ning nood jagunevad matkal reeglina sujuvalt ning töö käigus. Ohu korral tuleb aga arvestada grupi võimaliku hajumisega ning selle vältmiseks peab olema meeskonnas selge liider, keda aktsepteeritakse ja kelle sõna jääb peale, kui on vaja tagada kiire otsus keerulistes olukordades.