Võidujooks poepindadele lõpeb

ÄP 06. detsember 2004, 00:00

Täna on enamik kaubanduskeskusi kõrge täitumusega (keskmiselt 95%), mis võiks anda tunnistust piisavast nõudlusest turul. Ometi viitavad üürihindade alanemine ning osa keskuste raskused piisava külastatavuse saavutamisega selgelt sellele, et turg hakkab jõudma tasakaalupunkti. Seetõttu on oodata nõudluse kasvu pidurdumist.

Varasematel perioodidel toimunud tunglemine kaubanduspindade turul oli tingitud eelkõige jaekaupmeeste soovist haarata turgu.

Täna ollakse aga jõudnud punkti, kus soovitakse alustada saagikoristust, s.o teenida kasumit, sest vabade vahendite vähesuse tõttu pole valdaval osal müüjatest võimalik teha pikaajalisi investeerimiskulutusi ilma kasumit teenimata.

Seetõttu on lähiperioodil oodata müügikohtade sulgemist vähem tasuvates keskustes, mis seab vähem populaarsete kaubanduskeskuste omanikud silmitsi tõsise vakantsusprobleemiga.

Jätkuvalt on nõudlust väljaspool kaubanduskeskusi heas asukohas paiknevate kaubanduspindade järele, mistõttu on seal veel tegemist n-ö üürileandja turuga. Kaubanduspindade turul positsioone hoidnud poepindade omanikeni ei ole tänaseks selline trend jõudnud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:57
    Otsi:

    Ava täpsem otsing