Ministeerium: igaüks ei tohi paugu- ja tulevärki müüa

07. detsember 2004, 13:01

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium tuletas meelde, et iga jaekaupmees ei tohi vastu aastavahetust pürotehnikat müüa.

Selleks peab ettevõte olema majandustegevuse registrisse (MTR) kantud kui pürotehniliste toodete käitleja.

Varasematel aastatel lubati pürotehnilisi tooteid müüa üksnes politsei loaga. Majandustegevuse registri käivitumise ja uue lõhkematerjaliseaduse jõustumise järel politsei luba enam tarvis pole.

Tänavu 1. novembrist võib pürotehnilisi tooteid müüa aga vaid see ettevõtja, kes omab majandustegevuse registris kaubandustegevuse seadusele vastavat jaemüügi tegevusala ning lõhkematerjaliseaduse kohast pürotehnilise toote käitleja registreeringut. Ohutumate pürokaupade, näiteks tuletikkude ja säraküünalde müügiks piisab üksnes jaemüügi tegevusala registreeringust.

Tasub teada, et keelatud on pürotehniliste toodete müük spordivõistlustel, etendustel, kontsertidel ja muude sarnaste ürituste korraldamiseks mõeldud hoonetes ning avalikel üritustel.

Otse kaupluses või müügiruumis tohib hoida kuni 20 kilogrammi pürotehnilisi tooteid ning kuni 80 kilogrammi kõrvalruumis metallkapis. Müügilett ja kapp peavad paiknema selliselt, et nad ohu korral ei segaks müügiruumist väljumist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing