Takso-Mercedes tõusis autovaraste lemmikuks

Tõnu Tramm 30. detsember 2004, 00:00

Varaste peamiseks huviobjektiks on saanud keskkriminaalpolitsei andmetel 124-kereseeriaga Mercedes, mida on tänavu 26. detsembri seisuga varastatud 148 autot. Möödunud aastal oli enimvarastatud auto 208 sõidukiga Audi 80, tänavu on neid varastatud 141 ehk tervelt kolmandiku võrra vähem.

Rohkem varastati ka BMW 3- ja 5-seeria autosid, samuti Audi 100, A6 ja A4, Opel Omegat jt. Peale Audi 80 on vähenenud huvi ka VW Passati vastu, mis veel tänavu suvel oli üks enimvarastatud autosid. Rahulikumalt võivad hingata ka Nissan Primera omanikud. Mullu varastati ühtekokku 66 Primerat, tänavu vaid 21.

Markide lõikes tervikuna oli varaste huvi siiski kõige suurem Audi vastu. Ühtekokku viisid kurikaelad tänavu minema 301 Audi logoga sõidukit, teisel kohale jäi 288 autoga Volkswagen ning kolmandale 238 autoga BMW. Mercedes platseerus neljandale kohale. Põhjuseks tõsiasi, et nii Audil kui ka Volkswagenil on varaste huviorbiiti kuuluvate mudelite valik kõige laiem, Mercedesel himustatakse peaasjalikult ikka 124-kereseeriaga autosid. Uuemaid on juba oluliselt raskem varastada, vanematega ei ole aga suurt midagi peale hakata.

Ehkki autovargused puudutasid tänavu enam kui 1600 inimest, on olukord siiski parem kui aasta tagasi. Mullu langes varaste saagiks ligi 2000 autot, täpsemalt 311 autot rohkem. Ka varastatud autode leidmise protsent on viimasel aastal kasvanud. Näiteks varastati detsembris 26. kuupäeva seisuga 111 autot, selle aja jooksul leiti aga 80 sõidukit. See teeb autovarguste lahendamise protsendiks 79, mis on vägagi korralik tulemus.

Seega võib lõppeva aasta kokkuvõtteks tõdeda, et politsei töö autovaraste kimbutamisel on hakanud vilja kandma.

Soome numbriga autode varguste arv kasvas detsembris hüppeliselt, küündides samale tasemele suvise turismihooaja, juuni ja juuli näitajatega.

Detsembris varastati Eestis ühtekokku 17 välisriigi registreerimisnumbriga sõidukit, millest tervelt 13 oli pärit Soomest. Neist omakorda kaheksa autot olid Mercedesed. Umbes sama palju soomlasi jäi oma autost ilma ka juunis ja juulis, kuid siis oli välismaise numbriga autode varguste arv tervikuna suurem.

Soomlaste lootused oma auto tagasi saada on suhteliselt väikesed. Kui detsembris leiti üles näiteks 8. novembril Lasnamäelt Läänemere teelt varastatud sinine Audi A6 Avant ja üks varem ärandatud Rootsi numbriga Mercedes-Benz, siis Soome numbriga autosid ei ole paraku detsembrikuu jooksul mitte ühtegi kätte saadud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 15:01
    Otsi:

    Ava täpsem otsing