Eile Moskvas Vene riigipea Vladimir Putiniga kohtunud president Arnold Rüütli sõnutsi mõistis tema ametivend hukka Molotov-Ribbentropi pakti.
Eesti ja Venemaa suhteid pingestavate probleemide algpõhjus peitub just stalinliku NSV Liidu ja natsliku Saksamaa vahel 23. augustil 1939 sõlmitud Molotov-Ribbentropi paktis ehk MRPs, mille juba 15 aasta eest tunnistas tühiseks toonane NSV Liidu keskvõim, kõneles Rüütel Putinile Kremlis peetud kohtumisel, kirjutas Postimees.
«Oleks väga hea, kui seda kinnitaks ka Venemaa ja loeks MRP tühiseks,» tsiteeris Rüütel oma sõnu Putinile. «Ta nõustus sellega ja ütles, et toetab seda. Ma mõistsin teda, et ta mõistab hukka MRP ja need kannatused, mida meie rahvas on pidanud selle tõttu läbi elama.»
Senini on läbi aastate Moskva ametlikuks jooneks olnud seisukoht, mille kohaselt polnud Balti riikide liidendamine NSV Liiduga vastuolus toona kehtinud rahvusvahelise õigusega ning seetõttu ei saa ka rääkida Eesti, Läti ja Leedu okupeerimisest. Ei Putin ega tema eelkäija Boriss Jeltsin ole seni ametlikult esinenud MRPd hukka mõistvate avaldustega.
Venemaa patriarh Aleksius II juuresolekul toimunud Rüütli-Putini kohtumine on esimene Eesti-Vene riigipeade tippkohtumine viimase kümne aasta jooksul, mille käigus lubas Putin Eestile ka kiiret piirilepingu sõlmimist ilma lisatingimusteta.
Seotud lood
Ettevõtete juhtidel tuleb muude küsimuste kõrval mõelda ka sellele, mil moel oma töötajaid kõige tulemuslikumalt innustada. Mitmed neist on kasutusele võtnud boonuspaketid ja üha rohkemad kaaluvad töötajatele lisahüvede pakkumist, just selliste, mida päriselt enim vajatakse ning hinnatakse: tööalased arenguvõimalused, rahalised boonused, täiendav tervisekindlustus, paindlik töökorraldus ja ühisüritused. Leinonen toetab oma klientidest tööandjaid iga päev just motiveerimisprogrammide väljatöötamisega. Millised on kõige populaarsemad boonusmeetmed?