Ülo Toomsalu • 27. juuli 2005 kell 6:29

PM: Venemaa pealinna kerkib Euroopa kõrgeim pilvelõhkuja

Hiina ehitusfirmad ehitavad järgneva kahe aasta jooksul Venemaa pealinna Moskvasse Euroopa kõrgeima, 430meetrise hoone.

430meetrise hoone ehitamist juhtiva firma Mirax Group teatel saab üleni klaasiga kaetud kahest tornist koosnev hoone ülimoodsa disainilahenduse, mis peaks seda kaitsma võimalike terrorirünnakute eest, kirjutab Postimees.

«Ükspuha mitu lennukit selle pihta lendab, kokku see ei kuku,» lubas Miraxi president Sergei Polonski uudisteagentuurile AP. Pilvelõhkuja arhitektide Peter Schwegeri ja Sergei T?oba väitel on hoone struktuur tulekindel kümme tundi.

Hoone koosneb kolmest osast ? 87korruselisest ja 340 meetri kõrgusest A-korpusest ning 55korruselisest B-korpusest. Nende vahele jääb pisike nõelakujuline torn, mis ongi ehitise kõrgeim ehk 430meetrine osa.

See teravik ühendab hooneosi, samuti on selles läbipaistev lift, millega saab tõusta ligi 300 meetri kõrgusele ja nautida Moskva-vaadet. Kuigi lift sõidab väga kiiresti, pakub see turistidele ka võimalust linna vaadelda 15-minutises tõusus.

Kontoritest, luksuskorteritest, hotellidest ja meelelahutusasutustest koosneva pilvelõhkuja ehitus läheb maksma 530 miljonit USA dollarit ehk 6,9 miljardit krooni. Raha projekti finantseerimiseks tuleb finantshiiult Vneshtorgbank, mis võtab ühtlasi enda alla 30 korrust pilvelõhkujast.

Praegu on Euroopa kõrgeim hoone Saksamaal Frankfurdis asuv 260meetrine Commerzbanki torn. Maailma kõrgeim, Taipei 101 nime kandev pilvelõhkuja Taiwanis ületab aga Moskva hoonet ligi poolteist korda, olles 509 meetri kõrgune.

Hetkel kuum