Julia Grobova nõuab trammi- ja trollikoondiselt 300 000 krooni pärast seda, kui sai trollikäsipuult tugeva elektrilöögi.
Kümmekond inimest väidab, et ka nendega on juhtunud sarnane lugu. Tallinna Trammi- ja Trollibussikoondis (TTTK) väidab aga, et neile pole infot sellistest juhtumitest jõudnud, kirjutab SL Õhtuleht.
Julia Grobova meenutab, et hakkas trolliuksest sisse astuma, võttis kinni ukse käsipuust ning sai tugeva elektrilöögi. «Tundsin, et ma karjusin ja kukun alla, kõik inimesed olid korraga minust ülevalpool,» meenutab traumeerivat juhtumit Grobova. «Selline tunne, nagu oleks mu käsi magnetiga käsipuu külge kinnitatud. Ma lihtsalt ei suutnud seda lahti tõmmata.» Kui Julia teadvusele tuli, seisis tema kõrval sõbranna, kes kiirabi kutsus.
Nüüd nõuab neiu Tallinna Trammi- ja Trollibussikoondiselt 300 000 krooni vaimsete ning füüsiliste kannatuste eest valuraha. Õnnetust jäid meenutama armid Julia kätel.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Tallinlane Maria (22) sõitis möödunud aasta märtsis trolliga Tõnismäelt kesklinna. Temagi sai uksekäsipuult elektrilöögi. «Silmade eest võttis mustaks,» meenutab Maria. Neiu otsib põhjendust sellest, et oli äsja lasknud talvesaabastele alla panna metallist kontsaplekid, mis juhivad hästi elektrit.
Trollibussikoondise juhatuse liige Aarne Plunt on aga öelnud telejaamale Kanal 2, et sõitjad ei saa mingil juhul elektrilööke, kuna trolli elektrisüsteem on isoleeritud. Kuuldes SL Õhtulehelt mitmest sarnasest juhtumist, on Aarne Plunt imestunud ja kinnitas, et tema kõrvu pole küll midagi kostnud. Ka koondise kaebuste andmebaasis ei ole teateid trollilt elektrilöögi saanud inimeste kohta.
Tehnikaülikooli elektriajamite ja jõuelektroonika instituudi direktor Juhan Laugis oletas, et kuna kõik teadaolevad juhtumid olid talvisel ajal, võis õnnetustele aidata kaasa soolvesi, mis juhib hästi elektrit. «Aga kui trolli isolatsioonisüsteem on korras, ei tohiks ka soolveega kokkupuutel midagi juhtuda,» kinnitab ta siiski.