Sotsiaalministeerium kuulutas välja Euroopa Liidu struktuurifondide projekti digitaalne terviselugu riigihanke.
Riigihange on rahvusvaheline, osalema oodatakse firmasid, kellel on kogemusi suurte integratsiooniprojektide ning meditsiiniinfosüsteemide valdkonnas.
Hange hõlmab digitaalse terviseloo infosüsteemi projekteerimist, valmistamist ja juurutamist. Juurutamine hõlmab nii tervishoiuteenuse osutajate infosüsteemide liitmist digitaalse terviselooga kui ka avalikkuse teavitamist loodud teenustest, teatas ministeerium.
Digitaalse terviseloo rakendamisega tekib võimalus läbi ühe infosüsteemi pääseda ligi patisendi terviseandmetele, mis parandab arstide ja patsientide informeeritust patsiendi terviseseisundist. Tänu sellele, et arst saab ravimise käigust tutvuda vajalike andmetega, paraneb ka ravikvaliteet. Patsiendi ligipääs oma terviseandmetele tagab inimese parema teadlikkuse oma tervisest.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Arstide juurdepääs patsiendi andmetele reguleeritakse õiguste süsteemiga, mis välistab juhused, et arst tutvuks ravimise käigus terviseandmetega, mis ei oma ravis tähtsust. Samuti kontrollitakse digitaalse terviseloo infosüsteemi kaudu andmete kasutamist. Pistelist kontrolli oma terviseandmete kasutamise üle võib teha iga patsient ise.
Lisaks luuakse digitaalse terviseloo projekti raames kiirabi jaoks mõeldud patisendi kriitiliste terviseandmete infosüsteem, mis talletab endas väljavõtte patisendi kõige olulisematest terviseandmetest ja on väljakutsele sõitvale kiirabile ligipääsetav loetud sekundite jooksul.