Tallinna börsil lasti möödunud reedel kiiremini tõusnud aktsiatest õhku välja.
Tallinna Vee aktsia taandus 5,2%, tasemeni 14 eurot (219,05 krooni) ning Baltika 4,4%, peatudes 7,63 eurol (119,38 kroonil). Mõlemate aktsiatega tehti igati korralikku käivet. Märkimist väärib ka see, et langus toimus päeva esimeses pooles. Pärast keskpäeva oli
näha pigem kerget ostuhuvi.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Kolmanda langejana võib välja tuua Eesti Telekomi, mille 1,4protsendine langus 7,66 euroni (119,85 kroonini) oli telekomifirma tavalisi liikumisi arvestades samuti tugev. Lisaks toetas langust välisbörside nõrkushoog, millele varem polnud Tallinna börs reageerinud. Samas viimastel nädalatel seisnud aktsiahinnad langusega kaasa ei läinud. Nii Merko Ehituse kui ka Starmani aktsiad kosusid 0,3%, nõrga käibega Norma aga 0,7% võrra.
Reedel avaldas septembrikuu müügitulemused Baltika. Nii madalat kui 0,5protsendist käibekasvu enam ei mäletagi. Samas ei tohiks ühe kuu tulemuste peale ärrituda. Baltika kordas, et loodab selles poolaastas avada 10?12 uut poodi. Kuna kolmandas kvartalis kasvas poodide arv 76-lt 79-le, on oodata IV kvartalis tugevat poodide juurdekasvu.
Reedese Postimehe andmeil võib reisilaevade operaatorfirma Tallink Grupp jõuda börsile juba sellel aastal. Tallinki aktsiatega on tehtud viimasel ajal börsiväliselt tehinguid 85?86 krooni tasemelt, mis teeb ettevõtte turuväärtuseks ligi 9,5 mld krooni. Võrreldes 2004. aasta septembris lõppenud majandusaasta näitajatega, on sellist hinda maksvad investorid ettevõtte suhtes väga optimistlikult häälestatud. Tallink Grupp 2003/4 kasum ulatus 3,4 mld kroonise käibe juures 313 mln kroonini (2,85 kroonini aktsia kohta). Ettevõttel oli täpselt aasta tagasi omakapitali 2,182 mld krooni ehk 19,83 krooni aktsia kohta. Samas on sellest möödas aasta ning numbrid võivad olla suuremad. Laienemisplaanide pärast on Tallinkil börsiletulek ning uue raha kaasamine hädavajalik. Aasta eest oli ettevõtte omakapitali osakaal koguvarades 31,6%, tõenäoliselt on aastaga see vähenenud.