Väinu Rozental • 27. oktoober 2005 kell 22:00

Stora Enso kokkuhoiupoliitika ei sulge Eestis asuvaid tehaseid

?Kokkuhoiuprogramm ei näe ette Eestis asuvate tehaste sulgemist,? vahendas ASi Stora Enso Timber pressiteenistus Balti tootmisgrupi vanemasepresidendi Seppio Vainio kommentaari.

Maailma suurima paberitootja Stora Enso kolmanda kvartali puhaskasum kukkus eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 2,1 miljardilt kroonilt ühele miljardile kroonile, teatas ettevõte eile ja lisas, et plaanib seetõttu loobuda kümnest tehasest. Neli tehast kavatsetakse sulgeda Prantsusmaal, Soomes, Rootsis ja USAs ning kuus tehast on kavas maha müüa.

Koondamistega loodetakse 2007. aastal hoida kokku 300 miljonit eurot ehk 4,7 miljardit krooni.

Seppo Vainio tunnistas, et kõrge tooraine hind ja toorme ebapiisav saadavus on probleemiks ka Eestis asuvatele saetööstustele ning nende kasumlikkus pole vastanud omanike ootustele. ?Kohaliku toorme puudus tingib suure impordivajaduse, mis omakorda tõstab kohaliku tootja kulusid ja äririski,? edastas Vainio ning lisas, et efektiivsuse tõstmiseks jätkavad nad investeeringute tegemist puidu järeltöötlemisse.

ASi Stora Enso Mets juhataja Rait Hiiepuu sõnul on emafirma vajadus kokkuhoiuprogrammi järele tingitud üleüldisest konkurentsi teravnemisest sektoris. ?Konkurentsis püsimise eelduseks on efektiivsus,? rõhutas Hiiepuu. ?Selleks viisime suvel läbi rida organisatsioonilisi muutusi ja ees ootavad suured ümberkorraldused, et tõsta raietööde ja puidulogistika tõhusust.?

Eestis kuulub Stora Enso gruppi toormevaruja Stora Enso Mets ja viis töötlevat firmat: saeveskid Imaveres, Paikusel, Näpil ja Saugas ning liimpuidutehas Viljandis. Stora Enso Timberis ja Stora Enso Metsas töötab kokku ligi tuhat inimest.

Hetkel kuum