• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Lõhnalett muudab tujukaks

  Mäletate mõnest tähtsast koosolekust peapööritust või õhupuudust, sest kellegi parfüüm muutis koosolemise talumatuks? Palusime tegusatel naistel valida parfüüme, mis võiksid sobida töökeskkonda, mis kolleege ei ehmataks, vaid ergastaksid pimeda aja tulekul kontorielu.
  Annilille Peoteeninduse juht Jana Särglep on veendunud, et ka tööl mängib rolli just inimlik ja ürgne pool, välimus, lõhnad, meeleolud. ?Me tahame meeldida ka tööl. Ma ei arva, et tööl peaks ainult looduse poolt kaasa antule lootma. Olen piisavalt enesekeskne ja kasutan ka tööpäeviti lõhnu, mis mulle meeldivad. Ma ei mõtle sellele, et on eraldi töö või vaba aeg,? tunnistab Jana. Pigem on oluline mõõdutunne.
  Sama meelt on ka Anneli Erdfeld, Vara põhikooli muusikaõpetaja, kes pelgab, et on parfümeeriapoe müüjad suisa ära tüüdanud oma lõhnaotsingutel. Käik parfümeeriaosakonda on kui lõhnateraapia. ?Olen üliemotsionaalne ja tujukas, otsin lõhna ikka tuju järgi. Samas ei tohi lõhn end teistele peale suruda,? kinnitab Anneli.
  Meediaplaneerimisega tegelev Ülle Pung on töökeskkonna suhtes konservatiivne. ?Päevalõhn peab olema neutraalne, et ka teised seda taluksid. Et olen kliendinõustaja, koostööpartner, siis ma ei või domineerida isegi parfüümiga,? on Ülle veendunud. ?Lõhn annab pigem turvatunnet. Teised ei peagi seda tundma.? Ülle läbi aegade lemmikud, mis sobiks tema hinnangul ka tööle, on Hugo Bossi ?Woman?, Kenzo ?l?Eau Par Kenzo? ning Calvin Kleini ?Contradiction?. Ülle nõudlikkust aitas kujundada nõukaaegne lapsepõlv. Et Ülle ema töötas parfümeeriaosakonnas, sai ta aimu ka prantsuse kõrgklassi lõhnadest, mis toona vaid leti all liikusid. Parfümeeriaosakondi külastab naine praegu pigem siis, kui lemmiklõhn otsakorral või lennujaamas on aega.
  Stockmanni ülakorrusel töötav Jana Särglep on aga lõhnaletis tihe külaline. ?Kui mul mõni suur lemmik lõpeb, siis ma lihtsalt pean kohe uue saama. Nüüd, siin ja praegu,? ei häbene ta oma peaaegu fanaatilist kirge, ostes kiusatuslikel nõrkushetkedel vahest isegi 2?3 lõhna korraga. Kodusteks varudeks hindab Jana 20?30 erinevat lõhna. Magamistoas hoiab ta lemmikud, vannitoas neid, mis seisma jäänud.
  Anneli Erdfeldile on kogunenud koju kümmekond parfüümipudelit, millest aktiivselt kasutab kolme. ?Dolce ja Gabbana ?Feminine?i? kandes tõmban lapsi ligi nagu emamesilane. See on minu laste lemmiklõhn ? lihtne ja kerge, samas magus ja pehme. Ehk isegi romantiline ja süüdimatu,? hindab Anneli oma lemmikut. ?Fleur de Rochas´ on hästi värske ja karge. Alguses tundub liigagi? ?terav. Aga hiljem on tunne nagu kastepiisal päikse käes,? kirjeldab muusikaõpetaja, kelle läbi aegade eelistus on hoopis Jean Patou ?Enjoy?, klassikaline, varjundirikas ja naiselik. Hea valik puhuks, kui tahta olla veidi reserveeritud, naiselik ja läbilöögivõimeline.
  Jana Särglep tunnistab, et tema maitse-eelistused on Veevalajale omaselt alati kiiksuga. ?Tundub, et selle ?asja?, mida ma otsin parfüümides, on tabanud Gucci meeskond,? räägib Jana, kes hakkas päris oma lõhnu üles leidma 30ndate eluaastate alguses. ?Kui on põhjust pidulikumalt sättida, sirutub mu käsi ikka hea lemmiku ?Envy? järele. Seda peale piserdades tunnen end kindlalt ja rahulolevana. Aga kui on tuju olla teksades ja enda jaoks, sobib ülihästi Moschino ?Love?,? jagub Särglepal hea tunde valemeid igaks puhuks.
  Töise lõhna otsinguil õnnestus naistel avastada ka uusi lemmikuid. Ülle Pung üllatus Armand Basi lõhnast ?In Red?, mis on mahe ja värske. Jana Särglep vaimustus Jil Sanderi ?Sensationist?. ?Sanderi lõhn tundub igati sügisene. See sobib just aastaajaks, mil tänavavalgustus jääb alati hiljaks ja enamik inimesi pakib oma ilusavärvilised suveriided ning asendab need mustade, hallide ja nähtamatute vastu,? jagub Särglepal ohtralt kiidusõnu. ?Sensation? jõudis ka Anneli Erdfeldi valikusse. ?Nagu kõmu-uudis, mis korraks lahvatab ja siis vaibub. See kaob ruttu, aga aeg-ajalt tuleb virvendusena tagasi,? kirjeldab muusikaõpetaja.
  Lõhnavalik sõltub eelkõige kandjast. Kellele meeldivad värskemad, kellele magusamad või siis hoopis mõrkjamad parfüümid. Nii võib ühe naisterahva igapäevane lõhn olla teise jaoks õhtulõhn ja vastupidi.
  Igapäevane lõhn võiks olla kraadi võrra rahulikum ja tagasihoidlikum kui õhtulõhn. Arvestama peaks siiski, et lõhn on kaaslaseks kaheksast viieni. Reeglina sobivad kerged ja värsked lõhnad. Võimalus on kasutada päevasel ajal ka ainult lõhnastatud kehakreemi ning alles õhtul piserdada peale sama lõhna parfüümvett. Nii saadud tulemus on eriti luksuslik.
  Ka reageerivad parfüümid erineval nahal erinevalt. Seega, kui valid lõhna, kas siis igapäevaseks kandmiseks või siis hoopis pidulikuks puhuks ? testi seda kindlasti oma nahal ja jälgi, milliseid emotsioone lõhn sinus tekitab.
  Konkreetseid soovitusi argipäeva lõh­na­ostuks on üsna raske anda. Olulist rolli mängib lõhnavalikus ka inimese riietus ning meikimisstiil, mis väljendab tema isikupära. Samuti peaks lõhnas peituma inimese iseloom, tema meeleolu ja tuju. On ju nii, et parfüümides peituvad lõhnakomponendid äratavad meis kõigis erinevaid emotsioone ning mälestusi. Eks tegelikult just nen­de emotsioonide najal lan­getamegi oma otsuse sobiva lõhna kasuks. Kas lõhn meenutab hommikut või õhtut, kevadet või sügist või hoopis mõnda armsat inimest, on väga individuaalne.
  Alanud sügis on meid rõõmustanud päris mitme uue lõhnaga, mis sobivad hästi ka kontorimiljöösse. Uude lõhnavalikusse kuuluvad Cachareli ?Promesse,? Celine Dioni ?Belong,? Alessandro Dell?Acqua ?Woman in Rose,? Emporio Armani ?City Glam,? Escada uus nimilõhn ?Escada? ning Alexander McQueeni ?MyQueen?.
  Kindlasti tasub meeles pidada ka vanu tuttavaid ja juba järgi proovitud parfüüme. Ole julge ja kanna lõhnu, mis just sinul kõige paremaid emotsioone esile kutsuvad.
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Tegelikult oleme me eriolukorras – käitugem siis vastavalt
Meile on jäetud praeguses koroonakriisis suhteliselt palju vabadust, kuid kui me sellega paremini ümber käima ei hakka, siis võib-olla mitte lõpmatuseni, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Meile on jäetud praeguses koroonakriisis suhteliselt palju vabadust, kuid kui me sellega paremini ümber käima ei hakka, siis võib-olla mitte lõpmatuseni, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Dow Jones lõpetas nädala ajaloolise tipptulemusega
Dow Jonesi tööstuskeskmine tõusis täna 0,21% ja sulgus 35 677,02 punktil, mis on ajaloo kõrgeim tulemus.
Dow Jonesi tööstuskeskmine tõusis täna 0,21% ja sulgus 35 677,02 punktil, mis on ajaloo kõrgeim tulemus.
Reklaamimüügi TOPi võitja: olime valmis suuremaks kukkumiseks
Äripäeva reklaamimüügi TOPi võitis Postimees Grupp, mille müügidirektori Taavi Lätti sõnul oldi eelmisel aastal valmis suuremaks kukkumiseks, kuna reklaamimüük sai koroonakriisist tugevalt pihta.
Äripäeva reklaamimüügi TOPi võitis Postimees Grupp, mille müügidirektori Taavi Lätti sõnul oldi eelmisel aastal valmis suuremaks kukkumiseks, kuna reklaamimüük sai koroonakriisist tugevalt pihta.
Fotod: varju hoidnud ERIALi niiditõmbajad astusid kohtu ette
Kohe algab Hoiu-laenuühistuga ERIAL seotud isikute kriminaalasjas esimene sisuline arutelu.
Kohe algab Hoiu-laenuühistuga ERIAL seotud isikute kriminaalasjas esimene sisuline arutelu.