Madli-Liis Parts • 17. november 2005 kell 22:00

Vana hea EWF on tagasi

35aastane r?n?b kuningas on jõudnud teise noorusse, elukogenu ja endiselt helgena. Kui enamiku tulihingeliste Earth, Wind & Fire fännide jaoks tuhmus bänd 1980ndatel eksistentsiaalsetesse otsingutesse, siis grupi 23. plaat ?Illumination? (?Valgustus?) mõjub taassünnina. Tagasi on ka bändi looja ja visionäär Maurice White.

Moodsalt soulikasse ja hip-hopilikku mähisesse pakitud lugudest õhkub une pealt ära tuntavat EWFi: unikaalsed harmooniad ja tihedakoeline klaar vokaliis, helistike piire murdva Philip Bailey inspireerivad soolod, tuttavlikud rütmi- ja meloodiamustrid. Igas laulust imbub läbi bändile igiomane ma?oorsetes toonides positiivsuse religiooni propaganda.

Plaadi tegemisel ütlesid sõna sekka Will.I.Am ansamblist Black Eyed Peas, Raphael Saadiq, Big Boi Outkastist, Kelly Rowland Destiny?s Child?ist, Floetry jt. Produtsentide töö on olnud EWFi suhtes maitsekas ja hooliv. Hea algus bändiga tutvumiseks neile, keda EWFi kuldajal veel olemaski polnud. Hea jätk neile, kelle jaoks on EWF hea tuju valem ja stressiravim number üks. Ühest kuulamisest jääb kindlasti väheks.

Vaata lisaks: www.steviewonder.net

Hetkel kuum