PM: Arhitektid Viru poega ei soovita

12. september 2006, 07:51

Tallinna linnaplaneerijate tellitud ekspertiisides soovitavad arhitektid Ignar Fjuk ja Dmitri Bruns linnal Viru hotelli juurdeehitust mitte lubada.

Seetõttu kavatseb linnavalitsus lähiajal moodustada läbirääkimiste alustamiseks hotelli omanikega komisjoni, kirjutab Postimees.

Tallinna linnavalitsus teatas Viru hotelli omanikele eelmise nädala lõpus, et soovib ärimeestega hakata läbi rääkima, millistel tingimustel on nad nõus Viru hotelli 17korruselise juurdeehituse kustutamisega ala detailplaneeringult. Samuti teatas linnavalitsus, et moodustab peatselt läbirääkimisteks komisjoni.

Linnavalitsuse kiri Viru hotelli omanikele läks teele pärast seda, kui linnaplaneerijad olid kätte saanud ka omaaegse linna peaarhitekti Dmitri Brunsi ekspertarvamuse Viru juurdeehituse sobivuse kohta.

Nii aastatel 1960–1980 linna peaarhitekti ametit pidanud Bruns kui ka kuu aega varem linnale oma ekspertarvamuse esitanud arhitekt Ignar Fjuk pidasid juurdeehitust ebasobivaks ning soovitasid linnal seda mitte lubada.

Ka 1972. aastal Viru hotelli kohta märkisid mõlemad arhitektid, et selle rajamine oli viga. 'See, et sinna tekkis Viru hotell, pean ma oma suureks veaks,' ütles Postimehele eile Viru hotelli rajamise ajal linna peaarhitektina töötanud Bruns.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing