Reformierakond algatab Riigikogus põhiseaduse muudatuse

13. september 2006, 11:37

Reformierakond annab täna Riigikogu menetlusse eelnõu muuta põhiseaduse preambulit, sätestades seal selgemini eesti keele kaitse, teatas erakond.

Ettepaneku kujundada seisukoht põhiseaduse muutmise vajaduse kohta eesti keele kaitseks koos välja pakutud muudatusettepanekuga saatis Reformierakonna fraktsiooni teistele saadikurühmadele eelmise nädala reedel.

Selleks nädalaks on oma toetusest muudatusettepanekule teatanud Keskerakonna fraktsioon, Rahvaliidu fraktsioon ja Sotsiaaldemokraatide fraktsioon. Isamaa ja Res Publica Liit ei ole algatusega praeguseks liitunud.

Reformierakonna fraktsiooni esimehe Jaanus Tamkivi sõnul on lootust, et algatust toetavad kõik Riigikogu fraktsioonid. 'Peame oluliseks, et keskendutaks vaid ühele asjale - eesti keele kaitse seadustamisele põhiseaduses,' lausus Tamkivi. 'Kindlasti on paljudel poliitikutel mõtteid selle kohta, mis põhiseaduses lisaks sellele veel võiks muutmist vajada. Arvan, et neid mõtteid selle muudatuse menetlusse ei ole mõistlik pookida.'

Reformierakonna sooviks on põhiseaduse muutmise eelnõu vastu võtta kiireloomulisena, et muudatus saaks võimalikult peatselt jõustuda. Kiireloomuliseks põhiseaduse muutmiseks on vajalik Riigikogu koosseisu nelja viiendiku toetus - muutuse poolt peab olema 81 Riigikogu liiget.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing