Lõhmus võlgneb Peegile 4 mln dollarit

22. september 2006, 11:01

Investeerimispanga LHV suurosanik Rain
Lõhmus kinnitas USA kohtumenetluses, et võlgneb sisetehingutes kahtlustatava
Oliver Peegi firmale 4 mln dollarit.

USA väärtpaberijärelevalve SECi ülekuulamisel ütles Rain Lõhmus, et tõenäoliselt on suur osa tema firma praegu külmutatud rahast hoopis Oliver Peegi firma oma. Lõhmus rääkis, et usaldas Oliver Peegi firmale 2 mln dollarit ning Peek lubas rahale aastast tootlust 50-100% vahel. "Olin tootluse suhtes veidi skeptiline, kuid otsustasin proovida," ütles Lõhmus. Raha investeerimiseks saamise initsiatiiv tuli Lõhmuse sõnul Peegi poolt.

Lõhmus sõlmis Peegi firmaga lepingu raha investeerimiseks ja haldamiseks. Alguses teenis Peegi firma ka raha haldamise pealt, ent lõpuks koosnes Peegi teenistus peamiselt investeerimise edukusetasuna.

SECi uurija küsis ka Lõhmuselt, kas talle ei tundunud kahtlane Peegi lubatud ülikõrge tootlusprotsent ja kas ta ei uurinud, kuidas see on võimalik. Lõhmus vastas: "Küsisin ühel korral: kas sa kirjeldaksid veidi oma strateegiat? Ja tema vastas, et ei saa seda teha, kuna kui ta seda kellelegi räägiks, siis ei saa ta enam selle järgi tehinguid teha." Enne raha andmist Lõhmus strateegia kohta Peegilt aru ei pärinud. Lõhmus kirjeldas ka, et andis raha, kuna Peek oli investeerimisringkondades hinnatud tegija. "Ma usaldasin teda," märkis Lõhmus.

Lisaks lausus Lõhmus SECile, et andis Peegile algselt raha eraisikuna, umbes 50 000-70 000 dollarit. Mõne aja pärast, kui Peek oli Lõhmusele teeninud mõned kümned tuhanded dollarid, avas Lõhmus LHVs aga uue arve enda firma Lõhmus Holdings nimel ja kandis sinna kokku 2 mln dollarit, mida Peek asus investeerima.

Eile kirjutas Eest Päevaleht, et Rain Lõhmuse jaoks on LHV skandaal selles osas lõppenud, et tema vastu ei esitata süüdistust ning ta on tagasi saanud vahepeal külmutatud algse investeeringu, ligi 25 miljonit krooni. Samas pole ta endiselt tagasi saanud ligi 78 miljoni kroonist kasumit, mille teenis tema kontole Oliver Peek. Nagu eelpool kirjutatud, suur osa sellest on tegelikult Lõhmus enda sõnul võlgu Peegi firmale.
SEC vastas sel nädalal ka Oliver Peegi taotlusele vabastada osa külmutatud rahast ning Peek vastutusest. SECi kinnitas 36-l leheküljel oma algset süüdistust: Peek on süüdi sisetehingutes, mitte avaliku info varguses ning tema investeeritud ja teenitud raha peaks jääma külmutatuks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. September 2006, 11:09
Otsi:

Ava täpsem otsing