Kunstiakadeemia ja äriülikool EBS alustavad koostööd

10. oktoober 2006, 14:28

Täna sõlmisid Eesti Kunstiakadeemia (EKA)
ja Estonian Business School (EBS) lepingu, et süvendada juba möödunud õppeaastal
alanud koostööd. Leppe eesmärgiks on rikastada EKA ja EBSi üliõpilaste võimalusi
kaasaegse akadeemilise hariduse omandamisel ja erialase kompetentsi
kasvatamisel, teatasid ülikoolid.

Kommenteerides koostööleppe tekkepõhjuseid, ütles EBSi rektor professor Madis Habakuk: „Juhtimine on valdkond, kus on väga suur annus kunsti. Ja kuidas veel selleks kunstiks tulevasi juhte ette valmistada, kui mitte koostöös Kunstiakadeemiaga. Oleme veendunud, et osalemine loomingulistes töögruppides arendab äriüliõpilaste paremat aju poolkera ja teeb neid edukamaks oma töös tulevasel erialal.”

Koostöölepinguga sätestatakse ülikoolide koostöö üldpõhimõtted, mis on aluseks õppetöö valdkondades ühiste huvide kindlaksmääramisel ja tegevuste kavandamisel. Leping on aluseks informatsiooni regulaarsele vahetamisele kahe ülikooli vahel, samuti sätestab see võrgustikülikoolide, avatud akadeemilise ruumi ja tudengite vaba akadeemilise liikumise põhimõtted ülikoolide koostöös.

Koostöö õppetöö valdkonnas hõlmab üliõpilastele vastastikku võimaluste pakkumist õppes osalemiseks, ühiste õppekavade loomist, uute õppemoodulite väljaarendamist ja juurutamist, välisüliõpilastele õppe- ja õppeväliste ürituste ühist korraldamist ning EKA-le ajutiste õpperuumide pakkumist EBSi õppehoones.

„Soovime selle koostöölepingu raames pakkuda oma tudengitele võimalust õppida ärijuhtimist, et nad oskaksid praktilises elus loomingulisi ideid tõhusamalt suunata ja rakendada. Oleme tänulikud, et EBS pakub meile kasutada loengusaale, sest oma majas on meil juba üsna kitsas,” sõnas Kunstiakadeemia rektor Signe Kivi.

Koostöö arendustegevuses hõlmab üliõpilaste ühiste kursuse- ja uurimisprojektide teostamist ning üliõpilaste vastastikust kaasamist üliõpilasettevõtlusesse ja EBSi inkubaatorfirmade tegevusse.

1988. aastal asutatud EBS on vanim äriharidust pakkuv eraülikool Baltimaades. Kaheksateistkümne tegevusaasta jooksul on EBS kasvanud üheks Baltimaade suurimaks äri-, juhtimis- ja infotehnoloogiaalast kraadiharidust pakkuvaks eraülikooliks, kus täna õpib ligi 1700 tudengit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. October 2006, 14:28
Otsi:

Ava täpsem otsing