WHO valis Euroopa ministrite tervisekonverentsi toimumise kohaks Eesti

18. oktoober 2006, 10:22

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) valis
2008. aastal toimuva Euroopa ministrite kõrgetasemelise tervisekonverentsi
toimumise kohaks Eesti. Konverentsi teemaks on tervisesüsteemid ja kokku hõlmab
see 53 riiki, teatas sotsiaalministeerium.

Valitsus kiitis rahvusvahelise tervisekonverentsi toimumise Eestis heaks augusti lõpus. Konverentsi korraldamiseks läheb esialgsetel hinnangutel ligi 13 miljonit krooni.

„Me oleme tänulikud Eesti valitsusele, et Eesti on nõus korraldama kõrgetasemelise ministrite konverentsi Eestis ja toetama tervisesüsteemide arendamist WHO Euroopa liikmesriikides,” kirjutas WHO Euroopa regionaaldirektor Dr Marc Danzon Danzon peaminister Andrus Ansipile.

Sotsiaalminister Jaak Aabi sõnul annab mastaapne tervisekonverents võimaluse tutvustada teistele riikidele oma saavutusi tervisevaldkonnas ja koguda rahvusvahelist tuntust. „Ministrite konverents on alati pühendatud ühele olulisele ja pikas perspektiivis väga vajalikule tervise valdkonna teemale,” sõnas Aab. „Kuna Eestit peetakse Euroopa regiooni üleminekuriikide hulgas üheks edukamaks tervisesüsteemi ülesehitajaks, siis on meil võimalus jagada oma kogemusi. Eesti ravikindlustus-, esmatasandi- ja haiglareformide kogemused on kõrgelt hinnatud ja üha rohkem riike tunneb nende vastu huvi.”

Eestil on varasemalt kogemust ka ministritel konverentsi ettevalmistamisega. 2004. aastal oli Eesti ühena neist, kes korraldas 2005. aastal Helsingis toimunud vaimse tervise ministrite konverentsi eel-konverentsi.

Eesti on WHO Euroopa regiooni liige alates 1993 aastast. Baaskokkulepped Eesti ja WHO vahel on uuesti kinnitatud valitsuses 2004 aastal ja leping ratifitseeritud 2005. aastal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. June 2008, 20:02
Otsi:

Ava täpsem otsing