Farmaatsiatehas vormistas tõusu ära

Romet Kreek 02. november 2006, 00:00

Vahetult enne III kvartali lõppu tuumikinvestorilt pakkumise saanud Tallinna Farmaatsiatehase aktsia vormistaski oktoobris ära suure, 88protsendise tõusu.

Eile peatati aktsiaga kauplemine, kuna aktsionärid kogunesid erakorralisele üldkoosolekule. Aktsionäride kokkukutsumise põhjuseks oli heakskiidu ootus ettevõtte börsilt äraviimisele. Ettevõtte aktsiaid oli keskdepositooriumi andmetel 488 aktsionäril. Aktsiate väljaostupakkumise ja börsilt äraviimiseks on tarvis 95protsendist osalust ettevõttes. Sisuliselt oli tulemus juba ette heaks kiidetud, kuna Grindeksi kahel kontol oli 95,01 protsenti ettevõtte aktsiatest. Aktsia suure tõusu põhjuseks oli 80kroonine pakkumine ettevõtte aktsionäridele ajal, mil aktsia maksis vähem kui 42 krooni.

Grindeks oli nii helde, kuna ainuüksi kinnisvara on Tallinna Farmaatsiatehasel umbes 90 krooni eest aktsia kohta. Ettevõtte aktsia, mille hiilgeajad jäid 1997. aastasse ja sellele eelnenud perioodi, on viimastel aastatel börsil sisuliselt vegeteerinud.

Olympic EG, keda veel septembris börsil polnud, saavutas igati tubli teise koha. Eilne tõus: 5,1 protsenti, 102,49 kroonini, oktoobris kerkis Olympic kokku 33,5 protsenti.

Kolmandalt kohalt vaatab vastu Tallinki täiendav aktsia, mille hind tõusis 13,6 protsenti. Väikeste vahedega järgnesid Tallinna Kaubamaja aktsia (tõus 12,9 protsenti) ja Baltika aktsia (tõus 12,7 protsenti).

Positiivne on seegi, et langenud hindadega aktsiatest viisikut kokku ei tulnudki. Suurim langeja oli Harju Elektri aktsia (-3,6 protsenti), järgnesid PTA (-2,8 protsenti) ja Norma (-2,1 protsenti). Vaevumärgatavalt (0,1 protsenti) langes Tallinna Vee aktsia hind.

Merko Ehitus teatas eile pärast kauplemise lõppu Lätis ehituslepingu võitmisest. Lepingu suuruseks on 9,1 mln latti ehk umbes 205 mln krooni.

Tallink teatas tütarfirma Silja tegevdirektori Antti Pankakoski vabastamisest.

Silja juhtimise võttis üle Tallink Finlandi tegevdirektor Keijo Mehtonen. Huvitav, kas see samm võiks tähendada Silja töötajate koondamiste algust?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:23
    Otsi:

    Ava täpsem otsing