Kuld taandus, turud endiselt optimistlikud

Peeter Teder 07. november 2006, 00:00

Kuld taandus eile viimase kaheksa nädala kõrgtasemelt, sest dollari tugevnemine vähendas kollase metalli külgetõmbavust alternatiivse investeeringuna. Nii euro kui ka jeen nõrgenesid dollari suhtes.

Kulla hind tõusis viimase kahe nädalaga 7,8 ja viimase kahe kuuga 9,1 protsenti. Põhjuseks ootused, et dollar nõrgeneb tänu USA aeglustuvale majanduskasvule. Dollar ja kulla hind liiguvad tavaliselt vastupidises suunas. Seega oleks nõrgenev dollar katalüsaator, mis paneks kulla hinna tõusma.

Kulla hind on 2001. aastast saadik iga aasta tõusnud ja viimase viie aastaga rohkem kui kahekordistunud. Kulla hind nihkus eile 0,2% allapoole ja unts metalli maksis 626,30 dollarit.

USA aastane majanduskasv oli kolmandas kvartalis 1,6 protsenti, mis on aeglaseim kasvukiirus viimasel kolmel aastal. Kodumajade keskmine hind on viimase aastaga langenud keskmiselt 9,7 protsenti. See on suurim sarnane kukkumine 1970. aasta detsembrist saadik.

Vaatamata väikesele järeleandmisele, on analüütikud kollase metalli suhtes endiselt positiivselt meelestatud. Uudisteagentuuri Bloomberg küsitlus näitas, et 35st kauplejast, investorist ja analüütikust 27 soovitasid kulda osta. Neli vastanut soovitasid kulda müüa ja neli olid neutraalsed.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing