28. november 2006 kell 15:38

Eesti Gaas pakub Iru jaamale kaks korda kallimat gaasi

Tallinna soojusenergiaga varustav Iru Elektrijaam peab läbirääkimisi Eesti Gaasiga gaasi hinna üle, sest viimane tahab kevadest hinda ligi kaks korda tõsta.

Eesti Energiale kuuluva Iru Elektrijaama juhataja Toomas Niinemäe ütles aripaev.ee-le, et Iru Elektrijaam püüab leida võimalusi gaasi ostmiseks alternatiivsetelt müüjatelt.

Kuna sisseostetava gaasi hind tõuseb, peab Iru Elektrijaam paratamatult tõstma ka väljamüüdava soojuse hinda. "Üritame leida võimalikke alternatiivseid gaasitarnijaid. Kuid mina arvates on hinnatõud liiga järsk. See peaks toimuma järk-järgult, mitte nii äkki," kommenteeris Niinemäe.

Vene Gazpromi osalusega Eesti Gaasi võiks Niinemäe sõnul rohkem seista Eesti tarbija eest. "Tunda on selget monopoolset hinnasurvet ning soovi maandada oma eelmisel perioodil realiseerunud äririske Iru koostootmisjaama ja Tallinna Kütte soojustarbijate ehk Tallinna ja Maardu linnakodanike kaudu," lisas ta.

Tulevikuplaanides soovib Iru Elektrijaam vähendada sõltuvust Venemaalt tulevast gaasist ja Eesti gaasisit ning minna üle kohalikule kütusele. "Tõsine teema on jäätmekütusel uue soojusenergiabloki rajamine. Analoogne jaam on olemas Stockholmi kesklinnas, samuti Taanis ja Rootsis," lisas Niinemäe.

Hetkel kuum