Valitsus päästis Matsalu veeprojekti

17. detsember 2006, 19:56

Valitsus andis Matsalu veemajandusprojekti
elluviimiseks juurde ligi 300 miljonit krooni, sest riigihankel selgus, et töö
maksab 2,4 korda rohkem, kui esialgu kavandatud.

Kaks aastat tagasi käivitunud Matsalu alamvesikonna veemajanduse arendamise projekt nägi ette töid 255 miljoni krooni ulatuses, kirjutas Lääne Elu. Töö hõlmas Rapla, Pärnu ja Lääne maakonna 11 omavalitsuse vee– ja kanalisatsioonisüsteemi uuendamist. Läänemaalt on nende seas Kullamaa, Lihula, Martna ja Hanila vald.

Kui septembri lõpus riigihankepakkumused avati, selgus, et töö maksumuseks kujuneb 616 miljonit krooni — 359 miljonit krooni esialgsest rohkem, selgitas Matsalu Veevärgi juht Marko Matsalu.

Nüüd lubaski valitsus katta 95% hinnatõusust, ülejäänu tuleb leida omavalitsustel.

Läänemaa nelja valla peale kokku tehakse töid 146 miljoni krooni eest. Tööd teeb riigihankeks moodustatud kontsern koosseisus Water Ser, Aspi ja Veemaailm INC, ütles Matsalu.

Matsalu Veevärk sõlmib ehitajaga lepingud tuleva aasta alguses. Esimestes asulates algab kaevamine ja torustike rajamine kevadel. Et tööde järjekord pole kindlaks määratud, ei saanud Matsalu öelda, millisest asulast töö pihta algab.

Põhitöö peab tehtud olema 2008. aasta lõpuks, haljastus ja viimistlus võib lükkuda järgmisse aastasse.

Töö kallinemine tähendas, et ka omavalitsused peavad omaosalust suurendama.

Kõige rohkem kallines töö Kullamaal — 3,3 korda. Kui algul pidi töö maksma 9, siis riigihanke järel 29 miljonit krooni, ütles vallavanem Üllar Aruksaar. Vallale tähendas see, et varasemale 900 000 kroonile tuleb omaosaluseks lisada veel miljon krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. December 2006, 19:56
Otsi:

Ava täpsem otsing