Hans H. Luik peab börsile minekuks läbirääkimisi

Peeter Raidla 15. jaanuar 2007, 00:00

Luik tunnistas, et initsiatiivi on avaldanud võimalikud esmaemissiooni korraldajad.

"Eelmisel aastal meelitasid investeerimispankurid meid küll," rääkis Ekspress Grupi omanik. "Tundub, et neil oli vist üks suur müügikampaania, sest pangad käisid börsile viimise ideed koos oma nõustamisteenusega pakkumas paljudele firmadele. Läinud aastal otsustasime selle pakkumise tagasi lükata.

"Esmaspäeval (täna - toim.) on Ekspress Grupi finantsjuht Viktor Mahhov välisreisilt tagasi ja siis räägime investeerimispankuritega uuesti läbi," sõnas Luik.

Luik lisas, et küsimus on ikkagi eeskätt selles, kas Baltimaade meedias või ka näiteks Rumeenias leidub huvitavaid investeerimisobjekte, mille ülevõtmiseks raha kaasata. Samas ta nentis, et käimas on kolmed sellekohased läbirääkimised.

Praeguse seisuga on Ekspress Grupil suurim välisinvesteering Leedus, kus tütarettevõttele UAB Ekspress Leidyba kuulub mitu sealset ajakirja.

Luik on jõudnud uuel aastal teha ka juba esimese suurema investeerimisotsuse - nädal tagasi kirjutati alla Printalli trükikoja 75 miljonit krooni maksva uue trükimasina ostulepingule.

"Venemaa turg on suur ning trükiteenuse tellimusi tuleb sealt tõusvas joones," põhjendas Luik uue trükimasina ostmist.

Ekspress Grupi juhatuse esimees Priit Leito ütles, et kontserni esialgsed majandustulemused peaksid selguma ligikudu nädala jooksul. Kõigi tütarettevõtete andmed peavad laekuma hiljemalt 15. jaanuariks.

"Ma ei taha mingeid numbreid pakkuda ja spekuleerida, sest detsembri tulemusi on alati väga raske prognoosida. Mulle tundub, et kontserni müügitulu ulatub miljardi krooni kanti ning kasum tuleb ilmselt kaks korda suurem kui aasta tagasi," lausus Leito.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing