Justiitsminister Rein Lang paneb
ettevõtjatele südamele, et allilmaga ei tohi kokkuleppeid sõlmida ja nn katuseks
peavad saama justiits- ja siseministeerium.
Eilses Postimehes kirjutas Lang, et organiseeritud kuritegevuse vastases võitluses on keskkriminaalpolitsei olnud aastaid nõrgim lüli, kirjutab tänanane Äripäev.
Mis sundis Teid seda artiklit kirjutama?
Kõigepealt ütlen, et Postimehel õnnestus tekitada intriig, kuna millegipärast toimetati välja kaks olulist lauset, mistõttu jäi mulje, nagu teeks keskkriminaalpolitsei ja eelkõige tema noor ja võimekas juht koostööd allmaailmaga. Kinnitan, et seoses Elmar Vaheri tulekuga on keskkriminaalpolitseis hakanud puhuma uued tuuled ning sealt on pidanud paljud lahkuma.
Kas artikkel oli ajendatud Hans H. Luige lähedaste vastu korraldatud rünnakutest ning sellega seoses kinnipeetute vabastamisest?
Esiteks oli see jah Luige lugu. Teiseks põhjuseks oli Rein Kilgilt varastatud kinnistu, mille uurimine seisab.
Kas kinnisvaraarendus on allilma jaoks peamine investeerimise koht?
Must raha liigub ikka sinna, kus seda on kõige lihtsam legaliseerida. Kinnisvaraarendus on praegu Eestis valdkond, kus saab lihtsalt tulu teenida. On avalik saladus, et Tallinnas tuleb suuremate kinnisvaratehingute puhul sõlmida teatud seltskonnaga kokkuleppeid. Näiteks Kalev Kurge peeti tema eluajal üheks Tallinna kinnisvaraäri võtmekujuks.
Pean täiesti vastuvõetamatuks olukorda, kus tsiviilõigusliku tehingu tegemiseks tuleb kellegi käest luba küsida.
Aga kui tegelikult asjad nii käivadki?
Allmaailmaga ei tohi kokkuleppeid sõlmida. Varem või hiljem hakkavad nad teid šantažeerima. Ning kui on näha, et politseis asjad ei liigu, tuleb pöörduda prokuratuuri. Paradigmat tuleb muuta - "katuseks" on justiitsministeerium ja siseministeerium.
Kirjutate veel, et poliitikud on seotud allilmategelastega.
Kõige suurem probleem on munitsipaaltasandi poliitikutega, kui vaadata kas või näiteks Tallinna linna mõningaid konkursse või kinnisvaratehinguid. Pätiga suhtlemine toob paratamatult pleki avalikule tegelasele. Näiteks Jüri Mõisa linnapeaks oleku ajal seostati teda teatud inimestega.
Seotud lood
Ettevõtja Hans H. Luik usub, et
Reformierakond võis raudteelt raha manguda. Ta peab justiitsminister Rein Langi
erakonna südametunnistuseks, kes üritas vaigistada Edward Burkhardti paljastusi
erakonna suhtes.
Suurel osal tuleohutusülevaatuse kohuslastest on jätkuvalt ülevaatus tegemata. Päästeamet on viimasel ajal saatnud ettevõtetele hoiatusteateid. Foruse praktika näitab, et tihti pole ettevõtete juhid ja hoone haldjad kursis, millised tuleohutusnõuded peavad olema täidetud ning mis regulaarsusega tuleb seadmeid kontrollida. Valdavalt on murekohad objektidel sarnased.
Hetkel kuum
“Kas nad äkki murravad mingeid salajasi lubadusi?"
Sõidame superrikastele mõeldud särtsuautoga Eesti teedel
Tagasi Äripäeva esilehele