Naised, kes seksivad kondoomita on
õnnelikumad? Tõepoolest - neil esineb vähem depressiooni ning nad kipuvad vähem
oma elu kallale kui naised, kes on vahekorras kondoomiga või ei seksi üldse.
Järelikult - spermas on tugevaid ning ilmselt sõltuvust tekitavad keemilisi aineid, kirjutas Psychology Today.
USA Albany ülikooli püshholoog Gordon G Gallup avastas, et naised, kes olid ilma kondoomita vahekorras, tundsid seda tugevamat masendust, mida kauem oli neil möödunud viimasest vahekorrast. Naistel, kelle partner kasutas alati kondoomi, sellist erinevust ei täheldatud.
Gallup uuris 293 kolledžis õppivat naist. Ilmnes, et kondoomita seksi harrastavad naised otsisid kiiremini uusi partnereid ja sekskontakte, kui nende eelmine suhe oli purunenud. "Need naised on rohkem masendusest haavatavad, siit järeldub, et tegu on keemilise sõltuvusega," ütles Gallup.
Spermas leidub hormoone - testosterooni, östrogeeni, prolaktiini, luteiniseerivat hormooni. Osa neist ainetest imenduvad läbi vagiina seinte ning mõjuvad tuju tõstvalt.
Lisaks võeti uuringus arvesse ka rasedusvastaste vahendite kasutamine, seksuaalvahekordade sagedus ning see, millisena naine oma suhet tajus. Gallupi järeldus: naised, kes on vahekorras ilma kondoomita, kalduvad vähem depressiooni. Seni on kondoomita seksi peetud riskikäitumiseks ning uuringud pole leidnud seost kõrge riskiga seksuaalkäitumise ning depressiooni madalama esinemissageduse vahel.
Gallupi peab enda uuringut esimeseks tõsiseks katseks uurida sperma keemilisi mõjusid naistele. Tulemus tekitas suurt uudishimu ning tema artikkel oli üks menukamaid ajakirjas Archives of Sexual Behavior.
Nüüd väidab Gallup, et on korranud tulemusi 700 naisest koosneval uurimisrühmal ning üritab nüüd teada saada, kas spermast "võõrutamine" tekitab kõrgemat depressiooniriski, seda juhtudel, kui paljud naised seksist loobuvad, näiteks menopausi ajal või vahetult pärast sünnitust.
Loe ka teisi
Novaatori uudiseid.