Jaanikud kutsuvad

Mari Hiiemäe 22. juuni 2007, 00:00

Jaanipidu on sündmus, mida peab oluliseks tähistada enamik eestlasi. Päev enne pidu tõuseb jaaniku-eelne erutus kõrgpunkti ning viimased hilinenud plaanitegijad organiseerivad veel oma õhtuveetmist. Jaaniõhtut ja -ööd ei tohi ju maha magada. Järgmist sama mastaabiga üritust tuleb oodata aastavahetuseni.

Jaanipidu kõigis võimalikes variatsioonides ongi järgneva nädala kõige pöörasem sündmus, mis annab paljudele kõneainet veel päevi hiljem. Paremal juhul kuuluvad mälestuste hulka ka muusikaline meelelahutus ning organiseeritud mängud.

Paljud pidulised sõidavad nädalavahetuseks jaanituld tegema saartele ja ehk sama paljud huvilised, kellel praamipiletid õigel ajal broneerimata jäid, jätavad ka minemata. Mina isiklikult arvan, et ega Eestimaa saared jänesed ole. Jaanipäev tabab meid nagunii, sõltumata sellest, millises riigi otsas olla.

Hoopis targem on saarte tarvis aega varuda sutike hiljem. Reedel nädala pärast saab alguse Muhu saare tulevikumuusika festival Juu Jääb, mis on omapärase atmosfääriga püsikülastajateks võlunud ka need, kes taolist džässimaitselist muusikat kodus plaadi pealt ehk ei kuula. Samal päeval stardib ka teine suvine Muhu saare oluline kultuurisündmus, kui Pädaste mõisas esietendub Vanemuise teatri suvelavastus "Võimalik kohtumine".

Huvitavaid kultuuri- ning meelelahutussündmusi tuleb Eestimaa suves veel palju ning ei maksa kurvastada, kui töögraafik oodatud jaaniööl pidutseda ei luba. See ei tähenda veel, et suvi luhta läheb. Suvesoojus ja -valgus on nautimiseks ning õnneks jagub seda ilusat suve veel kauaks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:47
    Otsi:

    Ava täpsem otsing