9. august 2007 kell 12:17

Aaviksoo: Vene kõrgete poliitikute NKVD hävituspataljonlaste kaitsmine paneb nördima

Kaitseminister Jaak Aaviksoo ütles täna Erna retkega tutvudes, et kahjuks pole see üritus möödunud ilma valeliku Vene propagandamasina laimukampaaniata.

“On nördimapanev, et Vene kõrged poliitikud ja nende käsilased kaitsevad 1941. aastal okupeeritud Eestis, siinsamas Kautla kandis vägivallatsenud NKVD hävituspataljonlasi, kellele astusid vastu Talvesõjas Nõukogude agressiooni vastu võidelnud Soome mundris ernalased, kelle oluliseks ülesandeks oli kaitsta kohalikke elanikke NKVD hirmutööde ja tapatalgu eest,” ütles Erna retke raames Kautla baaslaagrit külastanud Aaviksoo.

“Osalejate jaoks on Erna Retk 2007 oluline võistlus ning võimalus panna oma võimed proovile. Eesti rahvale meenutab see lihtsalt ühtede vaprate meeste võitlust Eesti vabaduse eest, seistes süütute tavaelanike eest ülekaaluka ja jõhkra vaenlase vastu, kes pärast 1941. aasta naiste, laste ja vanurite juuniküüditamisi ei häbenenud siinsamas Kautlas inimesi nende kodudes elusalt ära põletada,” rõhutas kaitseminister.

“Ühte aga Eesti-vaenulik propaganda muuta ei suuda — Eesti okupeerimise vastu, relvaga või relvata, metsas või raamatulehekülgedel võidelnute mälestus ei kustu kunagi. Palju eestlasi sai hukka kahe inimvihkajaliku totalitaarse impeeriumi omavahelises maailmajagamises ning nii natsliku kui ka punaterrorit külvanud kommunistliku režiimi kuriteod on maailma mulda miljonite verega igaveseks jäädvustunud,” ütles Aaviksoo.

Hetkel kuum