Ausalt, kui poleks Kõlleste vallas Veski külas kohal käinud, ei usuks, et pärast viiekilomeetrist tolmutamist mööda käänulist metsateed on võimalik siseneda kõikidele nõuetele vastavasse kommivabrikusse, kuhu OÜ Kõlleste Kommimeistrid on investeerinud 0,4 miljonit krooni.
Sokk pakub külalisele šokolaadikommi ja teeb ka ise suu magusaks. "Liiga magus ja läila - naised ei oska veel päris õiget täidist teha," kommenteerib Sokk ja lisab, et praegu õpetab ta kolme naist välja, aga septembris loodab tootmisloa saada ja siis hakkab kommivabrikust tulema umbes 30 kilo maiust päevas.
Endine metsaärimees Imre Sokk hakkas meesaaduste vääristamisele mõtlema ja kommidega katsetama poolteist aastat tagasi. Tänaseks on ta välja mõelnud 35 kommisorti ja kuus šokolaadimarki. Oma ainulaadse tehnoloogia, taruvaigu ja õietolmu kasutamise šokolaadi sees on Sokk kaitsnud kasuliku mudeliga. Soku maiused on toniseeriva toimega ja kuna enamik tooteid ei sisalda grammigi suhkrut, sobivad need hästi diabeetikutele.
"Kui varem oli metsandus minu põhitöö ja mesindus hobi, siis nüüd on vastupidi," räägib Sokk. "Pealegi tundub kommiäri tunduvalt rahulikum ja kasumlikum kui närviline metsaäri."
Soku äripartner kommiäris on Heinar Väljak, samuti endine metsaärimees, kes nüüd peab turismitalu.
Kuna kommitegu on puhas käsitsitöö, küsib Sokk oma toodangu eest õige krõbedat hinda - kommikilo eest 300 krooni ja osa šokolaadi kilo eest lausa 500 krooni. Samas pole Sokul seni olnud mingit probleemi oma komme müüa. Pigem vastupidi, kommimeister ei jõua tellimusi täita. "Minu suund on baarid-restoranid, kus käiakse raha raiskamas," lausub Sokk. "Minu komme poest ei leia, poes käib inimene süüa ostmas." Toniseerivaid õietolmušokolaaditahvleid võib leida ka mõnest apteegist.
Esimene partii Imre Soku õietolmušokolaadi läks nagu soe sai. Nüüd on müügis teine, tunduvalt suurem partii. Rahvale uus ja huvitav toniseeriv maius meeldib. Lisaks šokolaadile müüme ka muid Soku tooteid, nagu näiteks taruvaiguõli ja haavasalvi. Soku toodang jõudis meie apteeki tänu sellele, et apteegi juhatajal õnnestus šokolaadi maitsta Värska sanatooriumis.