Töötud tööturule

Signe Sillasoo 24. august 2007, 00:00

Juuli seisuga oli tööturuametis kirjas 1450 16-24aastast noort töötut, kellele töökoha leidmine saab koolituse korraldaja, Euroopa Noored Eesti büroo kaasatuse ja koolituste koordinaatori Ülly Enni sõnul raskeks katsumuseks töö- või sotsiaalsete oskuste puudumise tõttu.

"Samal ajal, kui kogu Euroopas on noorte seas väga kõrge tööpuudus, võiks Eesti statistika meid justkui maha rahustada. Kindlasti oleks aga väga lühinägelik arvata, et tänane olukord meil ka mõne aasta pärast kestab," hoiatab ta.

Et teha tööellu sisenemine võimalikult huvipakkuvaks noortele, kel igasugused kogumused, teadmised ja enesekindlus töökohta otsida puuduvad, üritati paaripäevase koolituse käigus probleemile alternatiivseid ja uudseid lahendusi leida.

Koostööprojektide käivitudes on noortel töötutel aasta pärast võimalus teenida raha üle-eestilistes õpilasmaleva rühmades, võtta osa AWARD-programmist või osaleda Euroopa Vabatahtlikus Teenistuses, et omandada tööharjumusi Eestis või välismaal.

"Peaksime noortele suunatud tegevuste arendamisel pakkuma tuge kindlasti ka tööandjatele, kellel sageli ei ole pädevust ega aega nii-öelda hoida noore kätt tema esimese töökogemuse ajal," kinnitab Enn ning loodab, et koostöö tööandjatega saab peagi teoks.

"Noorte valdkonnas on tegu suhteliselt uudse teadvustatud sihtgrupiga. Ei saa öelda, et töötutele noortele oleks noorsootöös varem erilist tähelepanu pööratud," selgitab Ülly Enn.

"Õpilasmalevail, mitmesugustel noorteprogrammidel ja portaalidel on oluline potentsiaal kaasata hulk töötuid noori," mainib Enn ning loodab, et koolituse tulemusel paljud plaanitud projektid, mis noori töötuid tööturule aitaksid, peagi ka käiku lähevad.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing