30. oktoober 2007 kell 7:13

Kanada vanapaar annetas Tallinna Lastehaiglale miljoni

Kanada-eestlastest abielupaar Inna ja Aadu Randpalu annetasid oktoobris lastehaigla toetusfondile 100 000 Kanada dollarit ehk üle miljoni krooni, teatas haigla.

"Mind hämmastas, millise kergusega inimesed on suutelised ära andma midagi nii väärtuslikku ning kui napilt nad seda kommenteerivad," ütles Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juhataja Inna Kramer. "Nad olid lihtsalt arutanud, et lastehaiglal oleks sellist summat kindlasti vaja."

Veel ei ole otsustatud, millesse toetusfond raha investeerib. "Et tegemist on suurannetusega, peaks see pigem minema ühe suure kui mitme väiksema ostu või projekti heaks, jutuks on olnud ultraheliaparaadi ost," ütles Inna Kramer.

Kramer tutvus Inna ja Aadu Randpaluga kaheksa aastat tagasi. „Kaks tagasihoidlikku vanainimest palusid endale haiglaruume näidata. Külastasime vastsündinute- ja onkoloogiaosakonda. Pilt tollasest, veel renoveerimata haiglast oli masendav,“ meenutas ta.

Õige pea tegid Randpalud oma esimese 100 000 krooni suuruse annetuse röntgeniaparaadi ostmiseks. Praeguseks on perekond julgustanud haigete laste heaks annetama ka oma tuttavaid ning neist on saanud toetusfondi saadikud ja eestkõnelejad Kanada eestlaste seas.

Abielupaar on tunnistanud, et paljudel nende ea- ja rahvuskaaslastel ei ole Kanadas kahjuks järeltulijaid – sõjajärgse majandusliku kitsikuse tõttu lükati laste saamine edasi, olukorra paranemisel oli aga aeg laste saamiseks möödas. Nad leiavad, et miks siis mitte mõelda järelpõlvele Eestis, aidates kaudselt sadu ning ehk tuhandeidki lapsi.

Hetkel kuum