4. detsember 2007 kell 9:59

Ukrainas levib firmade pahatahtlik ülelöömine

Täna Kaubandus-Tööstuskojas toimunud Ukraina teemalisel seminaril hoiatas EASi esindaja Parbo Juchnewitsch Ukrainas järjest sagenenud nn reiderluse juhtumite eest, mis kujutavad endast firmade pahatahtlikku ülevõtmist.

Viimasest kahest aastast on teada vähemalt 2000 sellist juhtumit, ütles Juchnewitsch, lisades, et Eesti firmad temale teadaolevalt siiski selle probleemiga veel kokku pole puutunud.

Reaalne oht tekib aga siis, kui firma hakkab turul juba saavutama märkimisväärset turuosa või omab näiteks kinnisvara piirkonnas, kus maa hinnad on kiiresti tõusnud.

Augud Ukraina seadusandluses on loonud olukorra, kus piisab 10%sest osalusest firmas, et koos korruptiivse miilitsa ja ringkonnakohtunikuga ettevõte üle võtta, ütles Juchnewitsch. Või käivitada ülevõtmisprotsess sellest, et firmal on enam kui kolm kuud üleval nõuded, mis ületavad 132 000 grivnat. „See võib lõppeda kurvalt,” ütles Juchnewitsch.

Ukraina seadus on nagu sibul, pealt investorite meelitamiseks kullakarvaline, kuid seest tihti kibe ja mädanenud,” ütles Juchnewitsch.

Hetkel kuum