20. detsember 2007 kell 15:47

Kapo peadirektori asetäitjaks saab Aleksander Toots

Täna, 20. detsembril rahuldas siseminister Jüri Pihl kaitsepolitseiameti peadirektori asetäitja Fatislav Keivsare avalduse ametist vabastamiseks seosel pensionile jäämisega alates 2008. aasta 1. märtsist.

Kaitsepolitseiameti peadirektori Aldis Aluse ettepanekul nimetas siseminister uueks kaitsepolitseiameti peadirektori asetäitjaks Aleksander Tootsi.

„Pean oluliseks, et kaitsepolitseiameti peadirektori asetäitja kohale leiti juba praegu tugev kandidaat. Sellega on tagatud järjepidevus kaitsepolitsei töös,“ ütles Jüri Pihl.

Praegu on Aleksander Toots ametis kaitsepolitsei Virumaa osakonna politseidirektorina. Aleksander Toots on sündinud 1969. aastal Kohtla-Järvel.

Toots alustas oma karjääri Ida-Viru politseiprefektuuris kriminaalpolitseinikuna. Alates 1993. aastast on ta töötanud kaitsepolitseiametis erinevatel ametikohtadel. Virumaa osakonna politseidirektoriks nimetati ta 2002. aastal.

Toots on lõpetanud Paikuse politseikooli, Eesti Sisekaitse Akadeemia Nõmme filiaali ning Sisekaitseakadeemia Politseikolledži.

Aleksander Toots asub kaitsepolitseiameti peadirektori asetäitja kohuseid täitma alates 2008. aasta 1. märtsist.

Hetkel kuum