Niina Siitam • 13. jaanuar 2008
Jaga lugu:

Isapuhkuse arvestus tekitab nõutust

Oleme olnud aastaid harjunud, et puhkust antakse kalendripäevades.

1. jaanuarist muutus aga puhkuseseadus, isapuhkust ning täiendavat lapsepuhkust antakse tööpäevades. Nüüd oleme nõutud.

Tööpäevades antava puhkuse puhul tekib küsimus, mis on tööpäev nende jaoks, kes töötavad päevas rohkem kui kaheksa tundi.

Kas tööpäevaks tuleks lugeda tavapärast kaheksatunnist tööpäeva või on tööpäev ka näiteks 24tunnine vahetus. Vastuse annab töö- ja puhkeaja seadus, mille järgi on tööpäev ajavahemik ööpäevas, mil töötaja on kohustatud täitma oma tööülesandeid. Sellest tulenevalt on ka 24tunnine vahetus tööpäev.

Tulles isapuhkuse andmise juurde - isale antakse puhkust 10 tööpäeva, sõltumata sellest, milline on tema tööajakorraldus ehk mitmest tunnist koosneb tema tööpäev.

Tööpäevades isapuhkuse andmise eesmärgiks on väärtustada pereelu, võimaldades isale lisaks puhkepäevadele täiendavat puhkust talle ettenähtud tööpäevadel.

Seega ongi näiteks 24tunnises vahetuses töötaval isal õigus saada isapuhkust kümne 24tunnise vahetuse ulatuses.

Tuleb möönda, et isapuhkuse selline võimaldamine võib tekitada nurinat nende isade hulgas, kes töötavad näiteks kaheksatunnise tööpäevaga, kuna nende isapuhkuse kestus on kalendaarselt kaks nädalat.

Puutumus töötajate ebavõrdse kohtlemisega on olemas. Samas aga tuleb tõdeda, et isad, kes töötavad kaheksatunnise tööpäevaga, saavad igapäevaselt rohkem perele pühenduda.

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt