K-korterite müügist võinuks teenida sadu miljoneid

Kadri Bank 24. jaanuar 2008, 00:00

Paraku teenis linnavalitsus aastatel 2001-2006 otsustuskorras müüdud 969 korteri eest 6,2 miljonit krooni ehk keskmiselt vaid miljon krooni aastas.

Näiteks müüs Tallinna linnavalitsus linna südames Pärnu maantee ja Müürivahe tänava nurgal asuvas majas 107ruutmeetrise korteri hinnaga 35 670 krooni keskerakondlasele Marju Kagoverele.

Sama erakonna liige Peeter Kripsaar sai 2007. aastal Tallinna kesklinnas aadressil Tare 5 asuva 33,7ruutmeetrise korteri väikesemapoolse LCD-teleri hinnaga ehk 10 110 krooniga. Kripsaar on Äripäevale varem öelnud, et peab hinda õiglaseks.

Tallinna volikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Remo Holsmeri hinnangul on linn oma vara müünud poolmuidu ning aastate jooksul on teenimata jäänud vähemalt 300 miljonit krooni. Selle raha eest oleks võinud korterid sundüürnikele üürida.

Tallinna abilinnapea Eha Võrgu sõnul ei oleks korterite üürimine lahendus, sest korterid paikneksid laiali üle linna ning nende haldamine läheks linnale kulukaks.

Ta möönis, et küsimus võib tekkida vanalinna korterite madala hinnaga müügi puhul, kuid selliseid tehinguid on vähe. Enamik müüdavatest korteritest on olnud puumajades, mille müügihind oleks tema hinnangul 300 000 krooni. "Selle raha eest ei ole võimalik ehitada isegi kasutusse antavat korterit. Oletusliku müügist saadava raha uute korterite ehitamisse või üürimisele suunates tuleks sundüürnike probleemi lahendamiseks linnal veel lisaressursse leida. Nii et oleme pigem maksumaksjat säästnud."

Holsmeri sõnul ei ole halvas seisus korterite müük argument, sest seda tehti siiski kordades alla turuhinna.

Korteritehinguid on uurinud nii linnavolikogu revisjonikomisjon kui ka selleks moodustatud erikomisjon. Revisjonikomisjon leidis detsembris, et korterite müük on toimunud juriidiliselt korrektselt, kuid korterite 1993. aastast pärit hindamisalused on aegunud.

Holsmer ütles, et odavmüükide jätkumist ei saa kuidagi enne valimisi peatada. "Seni, kuni jätkub Keskerakonna ainuvõim Tallinnas, ei õnnestu midagi teha," sõnas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:18
Otsi:

Ava täpsem otsing