ÄP fototoimetus • 30. jaanuar 2008 • 3 min
Jaga lugu:

CV Keskuse müük jätab aega tähtedele

Aripaev.ee lugejate küsimustele vastas CV Keskuse üks suuromanikke Raivo Hein, kes praegu on küll rohkem laineid löönud sellega, et ostis kosmeselennukile pileti.

Kui seda varianti (võimalikku kosmoselendu) poleks olnud, kuidas oleksite saanud muul moel sama suure tähelepanu osaliseks?

Kui soovite nõuannet, kuidas kuulsaks saada, siis võtke midagi positiivset ette. Ehitage näiteks Tallinna planetaarium! Või hakake omal alal kõige paremaks spetsialistiks. Või veelgi parem - viige ellu oma unistused.

Meedia vahendusel on tulnud uudis, et vähemal CV Keskus on edukalt realiseeritud. Kas jääte nüüd "pensionile"?

CV Keskus on tõesti edukalt müüdud! Ilmselt järgneb varsti ka uudis meie teise suurema ettevõtte Moonfish Media müügi kohta.

Pensionile ei kavatse otsesõnu jääda, kuid üritan küll pühenduda rohkem astronoomiale ja tegeleda sellega niipalju kui võimalik. Aga netialal jääme edasi investeerima huvitavatesse projektidesse nagu näiteks community-lehed nagi.ee, toru.ee, fotoalbum.ee. Lisandub veel mõni valdkond, mis Eestis veel tegemata, kuid turgu jätkub. Kui on häid ideid, siis võib alati mulle märku anda.

Minu isiklik investeerimisportfell on aga jaotatud klassikaliselt kolmeks - kolmandik deposiidid ja võlakirjad, kolmandik aktsiad ja fondid ning viimane kolmandik kinnisvara ja vaba raha.

Mis on Eesti interneti(äri) arengu peamisteks takistusteks?

Peamiseks takistuseks on turu väiksus ja sellest sõltuvalt ideede puudus, mis Eestis töötaksid.

N-ö Eesti Nokia - mis see olla võiks?

Eesti Nokia peaks olema meie oma inimene, kes viriseb vähe ja teeb tublilt tööd!

Kust teie huvi tähistaeva vastu?

Huvi tähistaeva vastu on välja kasvanud üldisest huvist looduse, teaduse ja tehnika vastu. Mäletan, et 7aastaselt lugesin juba vanu veneaegseid füüsika ja matemaatika populaarteaduslikke raamatuid.

Kui palju te teleskoopidesse ja muus varustusse raha ja aega investeerinud olete?

Hobisse investeeritud aja maksumust ei ole kokku löönud. Raudvarale on aastatega kulunud aga kindlasti üle 250 000 krooni. See sisaldab observatooriumi ehitust, erinevaid teleskoope, pildistamisseadmeid ja kõiki muid vidinaid, mis heaks vaatluseks vaja on.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt