Suurem ragin ehituses on selleks korraks läbi

Teet Reier 04. veebruar 2008, 00:00

See paar kuud on nüüd läinud küll päris kiirelt. Käes on taas aeg ehitamis- ja lugemishimulistele kodanikele midagi tarka ning tarvilikku öelda.

Mis sellest, et aasta algus on nagu ikka tavapärasest vaiksem. Mis sellest, et räägitakse saabunud kinnisvarakrahhist, vähemalt Tallinnas ja selle lähiümbruses. Elu läheb ju edasi, ehitustöid tehakse endiselt ning häid materjale, ehitusmehi ja nõuandeid läheb samuti alati tarvis.

Suurem ragin on lihtsalt möödas. Mõneks ajaks hääbub pilpa- ja põllukülade ehitamine. Samuti ei üritata täis ehitada iga vaba maalapikest, kaalumata enne põhjalikult läbi, kas uutele korterile-majadele ikka ostjaid leidub ning kas see ettevõtmine ennast ka ära tasub.

Kui olime harjunud, et ka mägede korterite eest küsiti seitsmekohalisi summasid, siis nüüd pole haruldased loosungid, kus uusi kortereid ka alla miljonihinna pakutakse. Arvan, et rohkem hakatakse hindama elukeskkonda ja ollakse valmis selle eest ka rohkem maksma.

Tähtis pole see, et sa saad uue valgete kipsseintega korterikarbi ja oled sellegi üle õnnelik, peaasi et oma. Olulisem on, et maja on ehitatud püsivatest materjalidest, viimistlus pole mitte kõige odavam, vaid kvaliteetne, koht on elamiseks nii täiskasvanutele kui ka lastele igati turvaline ja sobiv.

Ka pole pangad enam kuigi altid laenuraha jagama. Kui paar aastat tagasi tundus, et igale vähegi korralikuma sissetulekuga kodanikule oli pank valmis oma rahakotiraudu paotama, siis nüüd olen nii mõneltki tuttavalt kuulnud, et hoolimata korralikust sissetulekust ja tagatisest on neile pankades "ei" öeldud.

Oleks nagu vaikus enne tormi, mis võib ka tulemata jääda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:41

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing